انقلاب اسلامی مرکز تحول در جهان اسلام و منطقه است

انقلاب اسلامی مرکز تحول در جهان اسلام و منطقه است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ابوترابی امام‌جمعه موقت تهران در جلسه شورای اداری استان قزوین که بعدازظهر یکشنبه در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷ بعد از ظهور اسلام بزرگ‌ترین رویداد جامعه اسلامی است.

امام‌جمعه موقت تهران اذعان کرد: انقلاب اسلامی به علل گوناگون مرکز تحول عظیم در ایران اسلامی، منطقه و جهان اسلام و منشأ تحولات در معادلات بین‌المللی به‌خصوص معادلات نظام سلطه شد.

ابوترابی ادامه داد: در ایران اسلامی بعد ۲۵۰۰ سال نظام‌های سیاسی با فاصله از توده‌های مردم، نظامی برآمده از اراده مردم شکل گرفت، جمهوری اسلامی فرزند مشروع اراده مردم ایران است و اراده اکثریت قاطع را به همراه دارد که در تاریخ سیاسی جهان نمونه‌ای نظیر آن وجود ندارد.

وی گفت: هویت اسلامی انقلاب با مدیریت و رهبری یک مرجع تقلید که زعامت دینی هم در دست داشت معنا پیدا کرد.

این مسئول تبیین کرد: هویت اسلامی نظام با پشتوانه مرجعیت و علما عالم تشیع بر کسی پوشیده نیست، به لطف خدا بیش از ۴ دهه انقلاب اسلامی تداوم پیدا کرده و توانسته در برابر تزویر و برنامه‌های دشمن به سرکردگی آمریکا ایستادگی کند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه شاید بتوان گفت مهم‌ترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی طی چهار دهه، راه‌یابی تفکر امام به دنیای اسلام است، گفت: اکنون کشورهای منطقه به دو دسته ایستاده در کنار اندیشه سیاسی امام (ره) مبتنی رویارویی نظام سلطه و کشورهای دست‌نشانده غرب در منطقه تقسیم شده است.

وی با بیان اینکه انقلاب از مرزهای ایران فراتر رفته و در آسیا در قلب آفریقا و… حضور دارد، ادامه داد: امروز تفکر امام در کشور حساس و مهم و کلیدی لبنان حرف اول را میزند که معجزه بزرگی است. تفکر رهبر انقلاب در یمن مدیریت کشور را در دست دارد، امروز کشورهای سوریه و عراق متحدین کلیدی جمهوری اسلامی هستند و در این روند هر روز شاهد افزایش اقتدار محور مقاومت و امت اسلام و افول قدرت آمریکا در منطقه هستیم.

ابوترابی تصریح کرد: انقلاب ما رویداد عظیمی است و آمریکا بیش از ۷ هزار میلیارد دلار هزینه می‌کند تا انقلاب را ساقط نماید ولی به نتیجه‌ای نرسیدند، امروز ایران از موقعیت شاخص و برجسته بهره‌مند است.

وی با اشاره به اینکه دشمن در ۹ ماه از جنگ ۱۲ هزار کیلومتر از خاک ما را اشغال کرد، اضافه کرد: ما کشوری بودیم که از کم‌ترین توانایی دفاعی برای رویارویی با قدرت‌های منطقه بهره نداشت ولی امروز به قدرت بازدارندگی رسیده است.

این چهره انقلابی شهر قزوین با اشاره به این موضوع که دشمنان تا لحظه‌ای که امید داشته باشند که می‌توانند در ایران اسلامی برای خود کرسی‌ای دست‌وپا کنند دست از تزویر بر نمی‌دارد، گفت: باید امید بیگانگان به تهاجم به ملت ایران به یاس بدل می‌شد و کاری که رهبر معظم انقلاب انجام دادند این بود که امید دشمن را از خاک، هوا و آب ایران به یاس بدل کردند و بدون این حرکت دستیابی به قدرت امکان ندارد و مستکبران اجازه نمی‌دهند ملتی قوی شود.

ابوترابی با بیان اینکه امروز اقتدار جمهوری اسلامی حافظ امنیت سوریه عراق و ملل مسلمان منطقه است، اضافه کرد: ما افتخار می‌کنیم از تجربه خود در ۴ دهه استفاده می‌کنیم تا از اقتدار ملت اسلام محافظت کنیم.

وی یادآور شد: ما فهمیدیم تنها را رسیدن به اقتدار کسب دانش و علم است، جمهوری اسلامی در این مسیر قدم‌های بلندی را برداشته است.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به این مطلب که خلق قدرت نظامی برای حفظ امنیت و اقتدار ایران اسلامی و امت اسلام مهم‌ترین نکته است، تصریح کرد: بدون شک برای اقتدار ایران جامعه اسلام هم باید قوی شود که جز برنامه‌های ایران است، اگر اقتدار می‌خواهیم حرکت در مرز علمی باید داشته باشیم، تبدیل ایران به مرجع علمی در جهان راهبرد رهبری است و در این راه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در سایه این سرمایه بزرگ ظرفیت‌های بزرگی نصیب شده است.

وی گفت: ما تمام زیرساخت‌ها را برای ساخت یک قدرت اقتصادی بزرگ را داریم که باید از آن درست استفاده کرد و از فشار بیگانگان با قدرت عبور کرد.

ابوترابی بیان کرد: در زمینه ثروت اجتماعی در سطح بالای وحدت قرار داریم و در حالی که اقوام گوناگون در کنار هم هستند ولی کوچک‌ترین مسئله‌ای در بین ایرانیان نمی‌بینیم درحالی‌که دشمن از همه توان برای شکستن این وحدت استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما زمانی می‌توانیم راه اقتدار را طی کنیم که در همه حوزه‌ها در چارچوب دین حرکت کنیم و واقعاً دین‌مدار باشیم اگر از آموزه دین فاصله بگیریم آغاز آسیب برای ملت و نظام اسلامی است.

اخبار مرتبط

استقرار انقلاب اسلامی ایران مدیون مجالس عزاداری امام حسین(ع) است

فعالیت‌های ماندگار انقلاب اسلامی باید به نسل‌های بعد منتقل شود

حفاظت از مرزهای عقیدتی کار سازمان تبلیغات اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha