نواخته شدن گلبانگ انقلاب در مدارس کردستان

نواخته شدن گلبانگ انقلاب در مدارس کردستان

به گزارش سراج24، صبح امروز و در گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی (ره) به ایران اسلامی با حضور مسئولان استانی و جمعی از دانش آموزان نخبه، مراسم نمادین زنگ گلبانگ انقلاب در مدرسه دخترانه شاهد هوشمند سنندج برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این مراسم اظهار کرد: رهبری عالمانه امام خمینی (ره)، ایمان راسخ مردمی و مشارکت گسترده اقشار مختلف از جمله ویژگی‌هایی است که انقلاب اسلامی ایران را با دیگر انقلاب‌های دنیا متمایز می‌کند.

محمد رشید قربانی افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلاب زمینه ساز بازآوری ارزش‌ها و مبانی اخلاقی بود و ملت مسلمان ایران با تکیه بر ارزش‌های انقلاب اسلامی توانسته‌اند طی این چهار دهه افتخارات بسیاری را کسب کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران بر پایه معنویت و آموزه‌های اسلامی شکل گرفت و شعار اصلی ملت ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و با تکیه بر این شعار محوری دست بیگانگان از منابع این سرزمین قطع شد و شاهد خودکفایی در عرصه‌های مختلف هستیم.

قربانی در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه بر توجه ویژه به توانمندی‌های جوانان، توسعه علم و فناوری، امور پژوهشی، توجه به اخلاق و معنویت، اقتصاد و عدالت با محوریت جوانان تأکید کرده‌اند.

وی افزود: آماده کردن نسل جوان و آینده ساز جامعه برای نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف از جمله اموری است که در گام دوم انقلاب وظیفه آن بر عهده ما گذاشته شده است.

در ادامه این مراسم و همچون سنوات گذشته از دانش آموزان نخبه کردستانی در عرصه‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی و قرآنی تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

آیت الله سعیدی : دختران ایران اسلامی به برکت انقلاب جایگاه خود را بازیافتند

۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

دادگاه متهم حادثه تروریستی حرم رضوی برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha