از بزرگداشت ایام دهه فجر غفلت نکنید

از بزرگداشت ایام دهه فجر غفلت نکنید

به گزارش سراج24، هیئت متوسلین به امام علی علیه السلام در سالروز ورود امام خمینی (ره) به کشور با صدور اطلاعیه ای خواستار توجه بیشتر مردم، مساجد و مسئولین به اهمیت این روز تاریخی شد و گفت: متأسفانه اختلافات سیاسی میان مسئولین در قوای مجریه و مقننه باعث شده است تا امسال توجه مناسبی به ایام دهه ی فجر نشود و برنامه ریزی مناسبی برای بزرگداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به کشور صورت نپذیرد.

این هیئت در بیانیه ی خود از مردم، مساجد و مسئولین درخواست کرد در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای برنامه های شاد و در عین حال پرمحتوا اهمیت انقلاب اسلامی ایران را برای نسل جوان و نوجوان تبیین کنند.

هیئت متوسلین به امام علی علیه السلام در بیانیه ی خود خطاب به حجت‌الاسلام علی نوری، سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد آورده است: در حالیکه در سالروز ورود امام خمینی (ره) شاهد تولید و پخش برنامه های مناسبی از شبکه های مختلف سیما هستیم اما متأسفانه مساجد برای این روز برنامه ریزی خاصی انجام ندادند. لذا پیشنهاد میشود هر سال مساجد مکلف به پخش سرودهای انقلابی و بخشهایی از سخنان حضرت امام خمینی (ره) قبل از مراسم پخش قرآن و اذان ظهر و مغرب باشند.

این هیئت در بیانیه ی خود افزوده است: باید از ظرفیت مساجد برای معرفت افزایی نسل جوان و نوجوان استفاده کرد و در ایام الله دهه فجر لازم است مساجد نقش پر رنگ تری در اجرای برنامه های مختلف و پخش آنلاین آن از فضای مجازی داشته باشند.

این هیئت در پایان ضمن یادآوری برخی فرمایشات مقام معظم رهبری در سال های اخیر، مسئولین قوای مجریه و مقننه را به توجه بیشتر به نیازهای معرفتی نسل جوان و نوجوان توصیه و تاکید کرد: اختلافات سیاسی میان دولت و مجلس نباید به فراموش شدن اقدامات فرهنگی برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منجر شود.

اخبار مرتبط

بیانیه گام دوم، بهترین نقشه راه عملی انقلاب اسلامی است

کل منطقه اسلامی؛ میدان سربرافراشتن مقاومت در مقابل شرارت‌های آمریکا و همراهانش

نشست فعالان فضای مجازی حوزه زنان و حماسه

0 نظر

ارسال نظر

capcha