اجاره‌ مخازن زباله به زباله‌گردها و ضرب‌و‌شتم آنها صحت ندارد

اجاره‌ مخازن زباله به زباله‌گردها و ضرب‌و‌شتم  آنها صحت ندارد

به گزارش سراج24، رسانه‌های معاند با بازنشر ویدئویی مدعی شده‌اند که شهرداری سطل‌های زباله را به زباله‌گردها اجاره می‌دهد و درصورت پرداخت‌نکردن اجاره، مامورین شهرداری آنها را کتک می‌زنند.

اما واقعیت ماجرا...

طی مصاحبه اختصاصی مرکز مقابله با شایعات سایبری با مسعود عابدی، مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان پسماند، این موضوع تکذیب و مشخص شد،  شهرداری هیچ‌گونه اجازه‌ای برای مداخله و برخورد با زباله‌گردها را به نیروهای خود نداده است.

عابدی ضمن تکذیب شایعه اجاره‌ مخازن به زباله‌گردها، اظهار کرد: ما با دادستانی و نیروی انتظامی مکاتبه کرده‌ایم تا با موضوع زباله‌گردی مقابله شود و به همین منظور یک طرح طراحی شده که به صورت ساختاری جلوی زباله‌گردی را می‌گیرد.

بنابر گفته عابدی، با توجه به اینکه مقابله با زباله‌گردی درحیطه وظایف نیروهای قضایی و انتظامی است، هرگونه ادعایی مبنی بر مداخله ماموران شهرداری در موضوع زباله‌گردی تکذیب می‌شود و این احتمال وجود دارد که درگیری‌ها بین دو گروه زباله‌گرد بر سر یک مخزن صورت گرفته باشد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه‌ جمع‌آوری همه‌ مخازن بر عهده‌ سازمان مدیریت پسماند است، گفت: اما افرادی هستند که مراکز غیرمجاز جمع‌آوری و بازیافت پسماند را در حاشیه‌ شهر اداره می‌کنند و از یک سری افراد برای جمع‌آوری پسماندهای خشک دارای ارزش، سوءاستفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

مراسم بزرگداشت سردار محمد حجازی برگزار می‌شود

برگزاری «۴۰ بزرگداشت شهید در ۴۰ محله» همدان

روزشمار هفته بزرگداشت مقام معلم اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha