۲۴۳ پروژه به‌مناسبت دهه فجر در ری افتتاح می‌شود

۲۴۳ پروژه به‌مناسبت دهه فجر در ری افتتاح می‌شود

به گزارش سراج24، حسین توکلی کجانی عصر شنبه در نشست خبری که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب در فرمانداری ری برگزار شد اظهار داشت: طی یکسال اخیر برای حفظ تمامیت ارضی کشور شهدای زیادی از خطه شهرری حضور پیدا کردند.

توکلی کجانی در خصوص حوزه اقتصادی ری گفت: عمده تولیدکنندگان و صنعتگران و هر فردی که می‌خواهد اشتغال ایجاد کند ری را به عنوان اولین محلی که در کنار پایتخت قرار دارد برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کند که این مورد یکی از مهم‌ترین موضوعات اقتصادی ری محسوب می‌شود و عمده شهرک‌های صنعتی و صنفی با قدمت ۵ دهه در پیرامون ری فعالیت دارند که نشان دهنده میل به پیشرفت اقتصادی و سرمایه گذاری در این شهرستان است.

فرماندار ویژه ری بیان داشت: طی ۴۲ سال اخیر در حوزه شهرک‌های صنعتی اقدامات بسیار مطلوبی صورت گرفته و شهرری در زمینه آموزشی نیز رشد خوبی داشته چنانکه هم اکنون ۷ واحد آموزشی توسط خیرین در حال احداث است تا مدارسی با کیفیت در این شهرستان داشته باشیم.

وی به حوزه ورزشی ری اشاره کرد و عنوان داشت: در شهرستان ری از دیرباز نگاه ورزشی و قهرمانی داشته‌ایم و این نگاه باید تداوم یابد تا سرانه‌های ورزشی خوبی در اختیار بگیریم و همه مسئولان کمک کرده‌اند که زیرساخت‌ها فراهم شود تا قهرمان پروری را ادامه دهیم.

توکلی کجانی در ادامه با بیان اینکه بیشترین روستاهای استان تهران در این شهرستان قرار گرفته است عنوان داشت: طی ۴۲ سال انقلاب زیرساخت‌های شهر و روستایی خوبی داشته‌ایم و چهره روستاها به برکت نظام تغییر کرده است و در همین راستا مبلغ یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار ارزش افزوده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در بین شهرستان ری از مردم دریافت و برای عمران و آبادانی هزینه شده است.

معاون استاندار تهران به گستردگی شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: این موضوع از مطالبات مردمی است و باید به شکلی عمل شود که حضور مردم به مرکز شهرستان کمتر شود و در این خصوص چند اداره افتتاح شد و بخش خاوران و فشافویه نیز در اولویت هستند و ادارت برق و دادگاه قلعه نو و ثبت اسناد خاوران نهایی شده تا مردم به تهران مراجعه نکنند و در ادامه راه و شهرسازی ری هم مستقل شده است تا مردم به سهولت به خدمات دسترسی داشته باشند.

وی افزود: از موارد زیرساخت‌ی شهرستان آب شرب ری است که مطالبه مردم در دولت‌های دیگر نیز بوده و امروز بیش از ۷۵ درصد آب شرب ری از آب‌های سطحی تأمین می‌شود و امروز سختی و نیترات آب ری از لحاظ کمی و کیفی هیچ مشکلی ندارد و در پیرامون مشکلاتی هست که آبرسانی به کهریزک و چند نقطه دیگر در دست رفع مشکل هستند تا آب شرب مناسب با کیفیت داشته باشند.

فرماندار ویژه ری عنوان داشت: طی ایام دهه فجر ۲۴۳ پروژه در سطح شهرستان ری به بهره برداری خواهد رسید و عمده پروژه‌ها مربوط به زیرساخت‌ها می‌باشند که همه دستگاه‌ها کمک کردند تا این بهره برداری‌ها صورت بگیرد و بالغ بر ۱۲۶ درصد تا امروز در زمینه اشتغال شهرستان تحقق داشته‌ایم و ۲۱۰ مورد از پروژه‌های قابل افتتاح زیرساختی، شهری و روستایی هستند.

اخبار مرتبط

افتتاح مدارس برکت شهید فخری‌زاده در مناطق محروم

افتتاح گام نخست صندوق قرآنیان به همت اتحادیه کشوری موسسات قرآن

به مناسبت دهه فجر ۲۰ پروژه فضای آموزشی افتتاح شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha