افتتاح نمایشگاه‌های مجازی مدرسه انقلاب روز ۱۳ بهمن

افتتاح نمایشگاه‌های مجازی مدرسه انقلاب روز ۱۳ بهمن

به گزارش سراج24، صبح امروز نشست خبری مدرسه انقلاب با حضور مسئولان برگزاری این برنامه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد. در این مراسم علی صفدری مسؤول دبیرخانه مدرسه انقلاب با اعلام اینکه امسال نهمین دوره مدرسه انقلاب به دلیل شرایط کرونا به شکل متفاوتی برگزار می شود، گفت: هر سال دانش آموزان عضو انجمن در ایام‌الله دهه فجر نمایشگاه‌هایی در مدارس خود برپا می‌کردند تا آرمان‌ها و مبانی انقلاب اسلامی را برای سایر دانش آموزان و والدین و معلمان مدرسه روایت کنند. این روزها به واسطه شرایط کرونایی که در کشور حاکم است خیلی از مدارس تعطیل هستند و برای همین عمده نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب به صورت مجازی برگزار می‌شود و در مدارسی که امکان حضور دانش‌آموزان وجود دارد این نمایشگاه ها به صورت حضوری نیز برپا می شود.

به گفته وی نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در ۴ قالب شامل قالب صوتی، تصویری، مکتوب و نرم‌افزار است؛ قالب صوتی با نام رادیو انقلاب، قالب تصویری با نام تماشاخانه مدرسه انقلاب، قالب مکتوب با نام نشریه مدرسه انقلاب و بخش نرم‌افزاری با نام کارافزار است.

صفدری در توضیح بیشتر گفت: رادیو انقلاب ایجاد شده است که شامل صوت‌ها و پادکست‌های تولیدی است، همچنین تماشاخانه مدرسه انقلاب راه‌اندازی شده است و نشریه مدرسه انقلاب نیز تهیه شده است.

مسئول دبیرخانه جشنواره مدرسه انقلاب با بیان اینکه بیانیه گام دوم محور هشتمین و نهمین دوره مدرسه انقلاب است و بر اساس این موضوع و جدول شیوه‌نامه دانش آموزان می‌توانند دست به تولید اثر بزنند، گفت: محصول تولید شده در نهایت در فضای مجازی و با اولویت شبکه شاد به نمایش در می‌آید. نمایشگاه مدرسه انقلاب قرار است به همین سبک و به صورت استانی برگزار شود. بهترین اثرها در تمامی چهار قالب انتخاب می‌شوند و تابستان سال آینده در برنامه و دوره‌ای با عنوان راویان تمدن مشارکت داده می‌شوند.

وی افزود: همچنین دو برنامه تلویزیونی از جمله مستند «کاردوهای انقلاب» در دستور کار است که نمایشی از اردوهای برگزار شده دانش‌آموزی با موضوع انقلاب است. در کنار این مستند که هر شب ساعت ۲۲ از شبکه امید پخش می‌شود، برنامه مدرسه انقلاب نیز از تلویزیون پخش خواهد شد.

به گفته وی کانال پرسمان نیز در شبکه شاد تأسیس شده و مطالبی متناسب با سوالات و شبهات دانش آموزان مطرح می‌شود. رسالت و مأموریت جشنواره مدرسه انقلاب؛ ترویج گفتمان ایران قوی ناظر به بیانیه گام دوم است.

مراسم افتتاحیه جشنواره ملی مدرسه انقلاب، روز دوشنبه ۱۳ بهمن‌ماه در مجموعه سرچشمه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

توجه به مناطق محروم از ثمرات انقلاب اسلامی است

۴۳ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند در شوشتر اهدا شد

دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha