یک مرزبان هرمزگانی به شهادت رسید

یک مرزبان هرمزگانی به شهادت رسید

به گزارش سراج24، سید مرتضی اولاد علی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح حادثه به شهادت رسیدن یک مرزبانی هرمزگانی، اظهار داشت: بامداد امروز در درگیری مرزبانان پایگاه دریابانی قشم با قاچاقچیان یکی از مرزبانان این شهرستان به نام استوار یکم "حسن واعظی تختی" به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی افزود: در راستای مبارزه با قاچاق اکیپ گشت دریایی پایگاه دریابانی قشم حین گشت زنی در مرزهای آبی این شهرستان با تعداد زیادی شناور حامل کالای ممنوعه و قاچاق که به‌صورت گروهی در حال حرکت به سمت نوار مرزی بوده برخورد می‌کنند.

وی تصریح کرد: مرزبانان با مشاهده قاچاقچیان دستور توقف شناورها را دادند که ضمن بی توجهی و تمرد از قانون، یک فروند از شناورهای قاچاقچیان با نیت صدمه زدن به شناور سازمانی و جان پرسنل حمله ور شده که در اثر برخورد شناور قاچاقچیان با شناور سازمانی، احدی از مرزبانان به نام استوار یکم «حسن واعظی تختی» به دلیل برخورد شدید با شناور مجروح و این مرزبان شجاع به درجه رفیع شهادت نائل شد و به خیل همرزمان شهیدش در مرزبانی استان هرمزگان پیوست.

معاون اجتماعی مرزبانی هرمزگان با اشاره به اینکه شناور مهاجم از محل متواری شده، گفت: تلاش مأموران برای دستگیری آنان ادامه دارد.

اولاد علی ضمن محکوم کردن این واقعه و ابراز همدردی با خانواده آن شهید والامقام، خاطرنشان کرد: اقدامات مرزبانی نیروی انتظامی تنها به برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ خلاصه نمی‌شود بلکه امروز بزرگترین مسئولیتی که بر دوش ما نهاده شده است، ادامه دادن راه شهیدان و قدردانی و همدردی با خانواده‌های معظم شهداست.

مراسم وداع و تشییع پیکر پاک شهید واعظی تختی از ساعت ۸ صبح روز جمعه دهم بهمن ماه ۱۳۹۹ با حضور مسئولان مرزبانی، انتظامی، استان و همرزمان و خانواده معظم شهید از محل ستاد فرماندهی انتظامی استان هرمزگان برگزار و برای خاک‌سپاری به زادگاه شهید در گلزار شهدای شهر تخت منتقل می‌شود.

گفتنی است، در این درگیری ۲ تن دیگر از مرزبانان به شدت مجروح و در بیمارستان در حال مداوا هستند.

اخبار مرتبط

نیازهای پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان برطرف می‌شود

شهادت 2 مأمور نیروی انتظامی در شهرستان فارسان

جزئیات درگیری مسلحانه در ارومیه/ علت نزاع خانوادگی بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha