شعارزدگی آفت خدمت رسانی به مردم است

شعارزدگی آفت خدمت رسانی به مردم است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و سیدمحمدعلی آل‌هاشم در هشتمین همایش ائمه جمعه استان که امروز در مصلای اعظم امام خمینی (ره) شهر تبریز برگزار شد با قدردانی از فعالیت‌ها و تلاش‌های ائمه جمعه استان در تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایمان مردم به اسلام، اصلی ترین رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه نقش‌آفرینی مردم با پیروزی انقلاب، تمام نشده افزود: این نقش‌آفرینی، روز به روز و در تمام برهه‌های حساس و تاریخ ساز ایران اسلامی، قابل مشاهده بوده که باید به بهترین شکل ممکن از آن حفاظت و حراست کرد.

امام جمعه تبریز در همین زمینه اظهار کرد: در چهل و دو سال گذشته، کارهای بسیار عظیمی در کشور و به برکت نقش آفرینی ویژه مردم انجام شده که کمک‌های مردمی در رزمایش کمک‌های مومنانه به مستضعفین و نیازمندان، یکی از مصادیق این موضوع است.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه بیشتر مسئولان به رفع مشکلات و برنامه‌ریزی برای پاسخ دهی مناسب به نیازهای معیشتی مردم عنوان کرد: بخشی از مشکلات فعلی جامعه، مربوط به تحریم‌ها و مابقی نیز مربوط به عملکرد ضعیف دستگاه‌های اجرایی و ذیربط کشور است.

وی در ادامه با تشریح اهمیت دهه فجر گفت: دهه فجر، فرصت مناسبی برای بیان برکات انقلاب است و در کنار تاکید بر موضوعاتی همچون نگرانی و مشکلات معیشتی، باید مردم را به آینده کشور و نظام امیدوار کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در همین راستا ادامه داد: تشویق مردم به حضور گسترده و باشکوه در پای صندوق‌های رأی، یکی دیگر از اولویت‌های کنونی جامعه است که باید مورد توجه ائمه محترم جمعه و اقشار مختلف تأثیرگذار جامعه باشد.

آل‌هاشم ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم، اصلی‌ترین اولویت ماست و ائمه جمعه نباید به نفع و یا علیه هر یک از کاندیداهای ریاست جمهوری و بخصوص کاندیداهای شورای شهر، اعلام موضع کنند.

امام جمعه تبریز با تاکید مجدد بر حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن گفت: توجه به فرمایشات و سیره معمار کبیر انقلاب اسلامی و همچنین تبعیت محض از حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، اصلی ترین عامل حفظ و بقای انقلاب اسلامی است.

پافشاری و ترویج اصول و ارزش‌های اسلامی را یکی دیگر از عوامل دخیل در حفظ و تقویت انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: بی توجهی به اخلاص؛ شعارزدگی، ریاکاری و سایر صفات مذموم غیراخلاقی از جمله آفت‌های خدمت رسانی به مردم است که باید به شدت از آنها دوری جست.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه سخنان خود حفظ وحدت و انسجام ملی، تقویت توان دفاعی کشور، افزایش بصیرت و آگاهی و همچنین مبارزه با مستکبران و دشمنان ایران اسلامی را از دیگر عوامل مؤثر در حفظ و تقویت انقلاب اسلامی ایران برشمرد و ادامه داد: ما هیچ زمانی از مبارزه با دشمنان، خسته و ناامید نمی‌شویم و روز به روز باید پاسخ‌های قاطع و محکمی در مقابل آنها داشته باشیم.

مبارزه با فرهنگ شکست خورده غربی در جامعه و پرهیز از ورود به بازی‌های سیاسی از دیگر تأکیدات نماینده ولی فقیه در استان به ائمه جمعه بود.

اخبار مرتبط

از گسترش فضاهای ارتباط با مردم استقبال می‌کنم

جهاد دانشگاهی با توسعه علم و فناوری در خدمت به مردم پیشگام است

خدمت به محرومان اساس کار انقلابی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha