تشکیل۱۰ هزار گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کشور

تشکیل۱۰ هزار گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کشور

به گزارش سراج24، حجت الاسلام روح الله میرزایی چهارشنبه شب در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار کرد: مردم محور همه مسائل هستند و باید به مسئولان امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وی افزود: کردستان جزو استان‌های درخشان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است و با هشت هزار نفر کارآموز در سامانه آموزشی امر به معروف در رده دوم کشور قرار دارد.

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اعلام کرد: در حال حاضر هزار گروه تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در کشور فعال هستند که تا پایان سال آینده این تعداد به ۱۰ هزار گروه می‌رسد.

میرزایی افزود: کردستان با ۱۰۰ گروه جهادی رتبه چهارم را در کشور دارد و تلاش‌های گروه‌های تخصصی در این استان قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: باید فرهنگی ایجاد شود که همه مردم در خصوص امر به معروف و نهی از منکر ورود کنند و در دستگاه‌های اجرایی هم امر به معروف بین پرسنل نمود پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از موارد پویایی امر به معروف و نهی از منکر مبحث احترام است و خیرخواهی یکی از لوازم امر به معروف است.

وی افزود: فرد خیرخواه زیر بلیط کسی نمی‌رود و بر اساس مصالح شخصی و قومی و قبیله‌ای خیرخواهی نمی‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار داشت: اعتدال در گفتار، بیان مشکلات در خلوت، ابراز ناراحتی از عمل به جای ناراحتی از عامل و رعایت ادب و حسن برخورد و مهرورزی چهار شاخصه در امر به معروف و نهی از منکر است که باید مدنظر قرار گیرد.

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج هم در این جلسه اظهار کرد: عدالت و احسان از جمله محورهای امر به معروف و نهی از منکر هستند و اگر این دو مهم در جامعه نمود داشته باشد بسیاری از آسیب‌ها و منکرات از بین می‌رود.

وی افزود: رزمایش کمک‌های مومنانه سپاه پاسداران از جمله معروفاتی است که در این دوران سخت کرونایی برای همه خیرخواهان الگو شد و امیدواریم این معروفات در جامعه روز به روز بیشتر شود.

اخبار مرتبط

۱۴۰۰ گروه جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در کشور تشکیل شد

غفلت از امر به معروف و نهی از منکر باعث فسادهای فعلی شده است

امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha