یادواره ۴۸ بانوی شهید و جانباز استان یزد برگزار شد

یادواره ۴۸ بانوی شهید و جانباز استان یزد برگزار شد

به گزارش سراج24، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، روز چهارشنبه در مراسم یادواره ۴۸ بانوی شهید و جانباز استان یزد به تشریح نقش زنان در برهه های مختلف از جمله مبارزات انقلاب، پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اظهار داشت: این زنان با تاسی از حضرت زینب (س)، حتی از جان خود نیز دریغ نکردند و با شجاعت و ایستادگی پا به پای مردان به مقابله با دشمنان پرداختند.

حجت الاسلام یوسف‌علی شکری بیان کرد: بانوان مومن به ویژه آنان که جان خویش را در طبق اخلاص قرار دادند، همان هدایت شدگان خداوند هستند که تعالی جامعه به برکت وجود آن‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به نقش بانوان در تربیت فرزندان صالح عنوان کرد: این مادران همان قهرمانان و سرافرازان جامعه امروز هستند که با نثار بهترین فرزندان خود عزت و افتخار و امنیت را به ملت ایران تقدیم کردند.

شکری همچنین ایستادگی و مقاومت را درس بزرگ مادران میهن اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: بر ما لازم است که به‌کارگیری این آموزه‌ها، آینده‌ای پرشکوه را برای ایران عزیز به ارمغان بیاوریم.

استاندار یزد نیز در این یادواره با بزرگداشت یاد و خاطره بانوان شهید استان و تجلیل از مجاهدت‌های بانوان جانباز اظهار داشت: این بانوان با نثار جان خود، برای همیشه به الگوی زنان ایران اسلامی تبدیل شدند.

محمدعلی طالبی با اشاره به موفقیت‌های بزرگ کشور در عرصه‌های مختلف افزود: این موفقیت‌ها مرهون مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های انسان‌های بزرگی است که بانوان این مرز و بوم آن‌ها را تربیت کرده اند.

به گزارش مهر، در این مراسم از بانوان جانباز و مادران شهید شاخص استان یزد با اهدای لوح سپاس، قدردانی شد.

استان یزد از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۲۶ شهید و ۲۲ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اخبار مرتبط

جانباز سیداحمد قریشی به شهادت رسید

پویش «غدیری‌ام» در یزد راه‌اندازی می‌شود

دستگاه قضائی یزد به بحث مهار نرخ مسکن ورود جدی کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha