۳۵ هزار تیم بسیجی در طرح شهید قاسم سلیمانی مشارکت دارند

۳۵ هزار تیم بسیجی در طرح شهید قاسم سلیمانی مشارکت دارند

به گزارش سراج24، شاهین محمد صادقی عصر چهارشنبه در نشست با استاندار بوشهر با اشاره به اینکه مهمترین دستاورد طرح شهید قاسم سلیمانی کاهش قابل توجه مرگ و میر و بستری ناشی از کرونا در کنار سایر تصمیم‌های حوزه بهداشت و درمان بوده است افزود: در طرح شهید قاسم سلیمانی که از ۱۹ آبان با رمز یا علی بن موسی الرضا (ع) از کنار بارگاه ملکوتی آن حضرت آغاز شده بیش از ۲۰۰ هزار بسیجی مشارکت دارند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی افزود: در این طرح بیش از ۳۵ هزار تیم به صورت مشترک (بسیج، بهداشت و درمان، جوانان جمعیت هلال احمر و سایر نیروهای مردمی) به مراقبت از سلامت مردم مشغول هستند.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در زمان حاضر بیماریابی فعالی در حال انجام است عنوان کرد: طی هفته جاری این طرح مورد بازبینی قرار می‌گیرد و تقویت نقاط قوت و حذف نقاط ضعف آن بر می آئیم.

محمد صادقی یادآور شد: با توجه به کارکرد تعریف شده در طرح شهید قاسم سلیمانی و شناسایی و جدا سازی افراد آلوده از افراد سالم، امروز این طرح به عنوان بهترین و علمی ترین راه برای مقابله با این پدیده اجتماعی و این بیماری فراگیر به شمار می‌رود.

وی به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص استفاده از توان بسیج برای مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: نهاد مردمی بسیج توانسته اقشار مختلف مردم را پای کار بیاورد و اغلب مردم جدای از اینکه عضو کدام جناح سیاسی، چه نگاه اجتماعی و یا با چه مذهب و قومیتی عضو بسیج هستند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور یادآور شد: امروز ایران تنها کشور کم آلوده از نظر ویروسی است که شیب منحنی بیماری در آن به طور کامل کاهشی است و این در حالی است که کشورهای غربی با همه ادعایی که دارند در آتش بیماری می‌سوزند و روزانه آمار قابل توجهی از مردمان آنها جان می‌دهند.

محمد صادقی با اشاره به اینکه شیب کاهشی بیماری کووید ۱۹ در کشور در شرایط تحریم دستاورد بزرگی برای جمهوری اسلامی است که با حضور و همت مردم، بسیج امکانات و هماهنگی مسئولان در حال کنترل است اضافه کرد: انتظار می‌رود این همت و تلاش تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این طرح با نام و روح شهید قاسم سلیمانی همراه است و روحیه ایشان به گونه‌ای است که هیچ کاری را نیمه کاره رها نمی‌کنند، تا زمانی که یک بیمار هم وجود داشته باشد این طرح ادامه خواهد داشت.

رئیس جامعه بسیج پزشکی کشور گفت: در آغاز طرح شهید قاسم سلیمانی مرگ و میر روزانه در اثر ابتلاء به ویروس کرونا ۴۷۹ نفر در کشور بود این در حالی است که امروز به واسطه اجرای این طرح و سایر اقدام‌های بهداشتی و درمانی مرگ و میر به ۷۹ نفر کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه پرسنلی، دارو و تجهیزات در این طرح هزینه شده است ادامه داد: بر اساس آخرین گزارش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرحله نخست طرح شهید قاسم سلیمانی بیش از ۳۰۰ هزار کیت آزمایشی در کشور توزیع شده و محموله دوم نیز در حال اختصاص است و قرار است در هر استان پنج تا ۱۰ هزار کیت تشخیص سریع توزیع شود.

محمد صادقی گفت: تاکنون کمبودی در زمینه تأمین کیت‌های تشخیص سریع در کشور وجود ندارد و طرح شهید سلیمانی طرح صددرصد علمی و تکمیل کننده طرح مسجد سنگر سلامت است.

وی ادامه داد: البته چالش‌های بسیار در روزهای ابتدایی این طرح با وزارت بهداشت وجود داشت اما امروز بسیاری نسبت به علمی بودن آن اذعان دارند که توانسته بسیاری از خلاءهای وزارت بهداشت را بپوشاند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور بیان کرد: در این طرح استفاده از ظرفیت مردمی، ائمه جماعات، زنان خانه‌دار و همه اقشار جامعه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بیماریابی فعال، جداسازی هوشمند و حمایت‌های هدف‌دار از مهم‌ترین اهداف این طرح است که در کنار سایر اقدامات می‌تواند موجب کاهش سریع مرگ‌ومیر، تعداد بیماران و بستری شدگان شود.

اخبار مرتبط

طرح هادی در ۴۱۳ روستای زنجان اجرا شده است

گلستان مسرور از چشم‌انداز اجرای طرح گردشگری آشوراده و تحقق مصوبات سفر استانی دولت

طرح های توسعه ای مهمترین اولویت ماست

0 نظر

ارسال نظر

capcha