واقعیت ماجرای اعدام کشتی‌گیر اندیمشکی چیست؟

واقعیت ماجرای اعدام کشتی‌گیر اندیمشکی چیست؟

به گزارش سراج24، در روزهای اخیر خبر اعدام مهدی علی‌حسینی، کشتی‌گیر اندیمشکی که که در سال ۹۴ یک جوان ۲۲ ساله‌ را به قتل رسانده بود، به بهانه‌ای برای موج‌سازی رسانه‌ای توسط ضدانقلاب تبدیل شد.

رسانه‌ها و عوامل معاند در شبکه‌های اجتماعی با انتشار خبر اعدام این کشتی‌گیر، او را فردی بیگناه معرفی کرده و با طرح ادعاهای مضحک، این موضوع را دستاویزی برای اعمال فشار در جهت تحریم کشتی ایران قرار دادند.

واکنش‌ها به حدی بالا گرفت که الی کوهانیم، دستیار ویژه وزارت خارجه امریکا، محاکمه این فرد را تلاش حکومت برای ماندن در قدرت عنوان کرد و از اتحادیه جهانی کشتی درخواست ورود به این موضوع را کرد.

 با بررسی‌های صورت گرفته در مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص شد:

رسانه های معاند برای اینکه مهدی علی‌حسینی را کشتی‌گیر حرفه‌ای معرفی کنند از تصاویر رحمان عموزاد کشتی‌گیر ملی پوش کشور استفاده کردند.

این در حالی است که بنابر گفته رییس هیات کشتی اندیمشک، علی‌حسینی در مسابقات کشتی شرکت نکرده و در مقطع کوتاهی با کشتی‌گیران اندیمشکی  تمرین کرده است.

درخواست‌های متعدد باعث شد اتحادیه جهانی کشتی به این موضوع ورود کند.

این اتحادیه پس از بررسی موضع، اعلام کرد که این یک پرونده جنایی است و ارتباطی با سابقه ورزشی نامبرده ندارد؛ علی حسینی یک کشتی‌گیر در سطح شهرستانی و استانی است و سابقه‌ای در تیم‌های باشگاهی و ملی ندارد و اتحادیه جهانی کشتی نمی‌تواند در این مورد اظهار نظر کند.

پس از بیانیه اتحادیه جهانی کشتی تلاش‌های رسانه‌های معاند در سیاسی جلوه دادن این موضوع و فشار آن‌ها برای تحریم کشتی ایران در میادین بین‌‌المللی ناکام ماند.

لازم به‌ذکر است که این فرد  در سال ۹۴ و در جریان یک سرقت مسلحانه، جوان ۲۲ ساله‌ای را جلوی چشم مادرش به قتل رسانده بود.

اخبار مرتبط

خودکشی ۸۴ تهرانی طی ۲۴ ساعت صحت ندارد

تکذیب اطلاعیه لزوم تعطیلی ۲هفته‌ای کشور

جریمه خودروها به‌خاطر پخش آهنگ خواننده لس‌آنجلسی صحت ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha