مانیتورهای جدید Eizo با قابلیت سنسور تشخیص حضور

مانیتورهای جدید Eizo با قابلیت سنسور تشخیص حضور

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 »، این سری از صفحه نمایش ها به جهت مصارف خانگی و اداری مورد استفاده قرار خواهند گرفت و طبق ادعای شرکت سازنده، پدیده Flicker (پرش تصویر) در آنها تقریبا به میزان صفر رسیده است. مانیتورهای جدید در پنج مدل متفاوت و در سایز های ۲۳ تا ۲۷ اینچ به تولید می رسند که دو مدل از آنها به پنل TN و سه مدل دیگر به پنل IPS مجهز گردیده اند.

زمانی که نور پس زمینه صفحه نمایشی را کاهش می دهیم، در اکثر مواقع با پدیده سو سو شدن و پرش تصویر مواجه می شویم. Eizo با درک این موضوع و به کارگیری یک الگوریتم بهینه شده نمایش تصاویر ، این مشکل را به شکل بسیار مناسبی برطرف ساخته و در این حالت در دراز مدت، چشم شما تحت فشار قرار نخواهد گرفت و کاربر از مشکلاتی مانند خستگی و سردرد ناشی از بروز این پدیده رهایی پیدا خواهد کرد. همچنین این مانیتورها به یک حسگر تشخیص نور محیط نیز مجهز گردیده اند تا پنل نور پس زمینه خود را با توجه به نور محیط تنظیم نموده و در نتیجه در مصرف توان صرفه جویی شود . یکی دیگر از این قابلیت ها ، سنسور تشخیص حضور می باشد.

 


 eizoev2736w-1lعملکرد این سنسور هوشمند به گونه ای است که هر گاه شما مانیتور را به اندازه چند دقیقه به حال خود رها کنید، دستگاه به طور خودکار به حالت استند بای (ذخیره انرژی) می رود و به محض نشستن شما در مقابل پنل، مانیتور حضو شما را تشخیص داده و شروع به فعالیت می کند. مانیتور EV2316W، به یک صفحه نمایش ۲۳ اینچ TN با حداکثر دقت تصویر ۱۰۸۰*۱۹۲۰ پیکسل مجهز گردیده است. مانیتور ۲۴ اینچ EV2416W نیز از پنل TN با دقت تصویر ۱۲۰۰*۱۹۲۰ برخوردار است. هر دو مدل، از نسبت کنتراست ۱۰۰۰ به ۱ و زمان پاسخ دهی ۵ میلی ثانیه بهره می برند. EV2336W با دقت تصویر ۱۰۸۰*۱۹۵۰ پیکسل، EV2436W با دقت تصویر ۱۲۰۰*۱۹۲۰ پیکسل و در نهایت مدل EV2736W با دقت تصویر ۱۴۴۰*۲۵۶۰ پیکسل سایر محصولات جدید Eizo را تشکیل می دهند. هر سه مدل، به پنل IPS با کنتراست ۱ به ۱۰۰۰ و زمان پاسخ دهی ۶ میلی ثانیه مجهز گردیده و دارای دو اسپیکر استریو و پورت USB می باشند. هنوز جزئیات بیشتری در خصوص زمان عرضه و قیمت این ماینتورها از سوی شرکت سازنده اعلام نگردیده است.

اخبار مرتبط

هشدار کریستین مانیتور به قدرت های غربی

مانیتور رایانه‌تان را به یک آکواریوم طبیعی تبدیل کنید + دانلود

مراقبت از چشم ها برای کاربران کامپیوتر

0 نظر

ارسال نظر

capcha