نابودی فقر با جمع‌آوری و توزیع مناسب زکات بین مردم

نابودی فقر با جمع‌آوری و توزیع مناسب زکات بین مردم

به گزارش سراج24، آیت‌الله علوی گرگانی ظهر سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد با اشاره به اهمیت پرداخت زکات در اسلام گفت: اهل‌بیت (ع) فرمودند اگر زکات جمع‌آوری شود، یک فقیر روی زمین پیدا نخواهید کرد و حقیقتاً امروز اگر جمع‌آوری و توزیع زکات به‌خوبی انجام شود، هیچ فقیری در کشورمان نخواهد بود و نیاز مستمندان برطرف می‌شود که در این زمینه نیازمند همت و تلاش هستیم.

وی افزود: از سلمان سوال شد که چگونه به این مقام رسیدی که از اهل بیت محسوب می‌شوی، سلمان گفت به این مقام نرسیدم مگر اینکه حق هرکسی را ادا کردم و بنابراین ادا کردن حق موضوع بسیار مهمی است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به فعالیت‌های سابق خود در امر زکات بیان کرد: زمانی بنده متصدی جمع‌آوری زکات شدم و جلساتی برگزار و مردم حضور پیدا کردند و با استدلال گفتم که موقعیت زکات چیست و تا چه میزان دارای اهمیت است و با جمع‌آوری زکات، چندین خانه را احداث و خانه‌های خرابه را تعمیر کردم و مردم استقبال بسیار خوبی از این موضوع داشتند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره عقب بودن در حوزه جمع‌آوری و ساماندهی زکات افزود: نباید در زمینه جمع‌آوری زکات ناامید بود و حرکت در این راه سبب می‌شود خداوند کمک کند و در موضوع کرونا دیدیم که مردم و خیرین خدمات زیادی کردند که این امر می‌تواند در زمینه زکات نیز به وقوع بپیوندد.

آیت الله علوی گرگانی در پایان با اشاره به اهمیت باقیات صالحات در دین گفت: اگر مردم مطمئن شوند که زکات به دست نیازمند می‌رسد و در جای خودمصرف می‌شود، ترغیب می‌شوند و اسرافی صورت نمی‌گیرد و باید با خدمات خود آثاری به‌جای بگذارید که مردم دعاگوی شما شوند و حُسن عمل و رفتار و برخورد در جامعه به‌گونه‌ای باشد که پرداخت زکات توسط مردم به‌خوبی احیا شود.

اخبار مرتبط

آیت‌الله‌ جوادی‌آملی: علامه حسن‌زاده جامع عقل نظر و عقل عمل بود

شرکت مردم در انتخابات و رأی به فرد متعهد موجب اقتدار کشور است

جمع آوری بیش از ۸ میلیارد تومان زکات فطره توسط کمیته امداد مرکزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha