فرهنگ قرآنی برجسته‌ترین بُعد فرهنگ عمومی است

فرهنگ قرآنی برجسته‌ترین بُعد فرهنگ عمومی است

به گزارش سراج24، یکصد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان عصر سه شنبه هفتم بهمن ماه با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در استان لرستان، گفت: پایبندی مردم لرستان به آموزه‌های دینی و قرآنی و ارادت آنها به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در تمام کشور زبانزد است.

وی افزود: فرهنگ قرآنی برجسته‌ترین بُعد فرهنگ عمومی است و جای خرسندی دارد که در استان‌هایی همچون لرستان کمیته تخصصی قرآن و عترت در ذیل شورا تشکیل شده و با جدیت کار خود را دنبال می‌کند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: لرستان در دو جنبه اسلامیت و ایرانیت نظام دارای جایگاهی ویژه و خاص بوده و در هر دو حوزه همواره درخشان ظاهر شده است.

فقهی زاده سپس با اشاره به اینکه قرآن کریم مبدا سه پدیده عقیده، ایمان و عشق و عاطفه است، تصریح کرد: تلفیق این سه پدیده، سعادت الهی و ابدی را به دنبال دارد و هر زمان که ایمان با عشق و عقیده درآمدند به کمال می‌رسد.

وی ادامه داد: ایمان در مکتب اهل بیت تجلی یافته از عمل است.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان ساخت: بنا بر گزارش دبیر شورای فرهنگ عمومی استان تدوین سند جامع فرهنگی استان در دستور کار این شورا است و نکته‌ای که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد این است که فرهنگ قرآنی باید محور تدوین این سند باشد.

اخبار مرتبط

رقابت 18 حافظ کل قرآن در دومین روز مسابقات قرآن استان تهران+عکس

برگزاری مسابقات استانی قرآن‌کریم در ۱۵ و ۱۶ شهریور ماه

نام‌نویسی طرح ملی تلاوت برای دومین‌بار تا 10 شهریور تمدید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha