فرهنگ قرآنی برجسته‌ترین بُعد فرهنگ عمومی است

فرهنگ قرآنی برجسته‌ترین بُعد فرهنگ عمومی است

به گزارش سراج24، یکصد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان عصر سه شنبه هفتم بهمن ماه با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در استان لرستان، گفت: پایبندی مردم لرستان به آموزه‌های دینی و قرآنی و ارادت آنها به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در تمام کشور زبانزد است.

وی افزود: فرهنگ قرآنی برجسته‌ترین بُعد فرهنگ عمومی است و جای خرسندی دارد که در استان‌هایی همچون لرستان کمیته تخصصی قرآن و عترت در ذیل شورا تشکیل شده و با جدیت کار خود را دنبال می‌کند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: لرستان در دو جنبه اسلامیت و ایرانیت نظام دارای جایگاهی ویژه و خاص بوده و در هر دو حوزه همواره درخشان ظاهر شده است.

فقهی زاده سپس با اشاره به اینکه قرآن کریم مبدا سه پدیده عقیده، ایمان و عشق و عاطفه است، تصریح کرد: تلفیق این سه پدیده، سعادت الهی و ابدی را به دنبال دارد و هر زمان که ایمان با عشق و عقیده درآمدند به کمال می‌رسد.

وی ادامه داد: ایمان در مکتب اهل بیت تجلی یافته از عمل است.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان ساخت: بنا بر گزارش دبیر شورای فرهنگ عمومی استان تدوین سند جامع فرهنگی استان در دستور کار این شورا است و نکته‌ای که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد این است که فرهنگ قرآنی باید محور تدوین این سند باشد.

اخبار مرتبط

۳۰۰ مؤسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در استان بوشهر فعال است

0 نظر

ارسال نظر

capcha