محاکمه نمایشی علامه «زکزاکی» به تعویق افتاد

محاکمه نمایشی علامه «زکزاکی» به تعویق افتاد

به گزارش سراج24، محاکمه نمایشی علامه «شیخ ابراهیم زکزاکی» دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه به روزهای هشتم و دهم ماه مارس سال جاری میلادی (۱۸ و ۲۰ اسفند) موکول شد.

پورتال خبری «نیوز گورو» در این خصوص اعلام کرد: دادگاه عالی ایالت کادونا در نیجریه این تصمیم را اتخاذ کرده است.

از سوی دیگر، دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه امروز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: پلیس نیجریه هم اکنون در حال حمله به تظاهرات مسالمت آمیز وابسته به جنبش «زکزاکی را آزاد کنید» با استفاده از گلوله‌های جنگی در منطقه «مایتاما» (Maitama) واقع در ایالت ابوجا است.

خبرنگار شبکه خبری العالم نیز هم اکنون گزارش داد که در جریان تیراندازی پلیس نیجریه به طرف تظاهرات کنندگانی که خواستار آزادی شیخ زکزاکی بودند، یک نفر به شهادت رسید.

این درحالیست که از زمان فاجعه زاریا در سال ۲۰۱۵ میلادی، طرفداران علامه زکزاکی در مقاطع زمانی گوناگونی تجمعات آرام ومسالمت آمیز را برگزار کرده و خواستار آزادی شیخ و همسر ایشان شده‌اند.

در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد.

متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

شیخ زکزاکی با انجمن حافظان نهضت اسلامی دیدار کرد

شیخ زکزاکی: راهپیمایی اربعین تا زمان ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت

اطلاعیه دفتر «شیخ زکزاکی» درباره آزادی وی و همسرش

0 نظر

ارسال نظر

capcha