گاهی اوقات توافقنامه‌ها عملاً در حد یک کاغذ باقی می‌ماند

گاهی اوقات توافقنامه‌ها عملاً در حد یک کاغذ باقی می‌ماند

به گزارش سراج24، نشست هم‌اندیشی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد کل نیروهای مسلح با هدف اجرایی‌سازی مفاد توافقنامه فیمابین، در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تشکیل یک کمیته برای پیگیری و اجرایی‌سازی توافقنامه فی‌مابین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: گاهی اوقات توافقنامه‌ها عملاً در حد یک کاغذ باقی می‌ماند و پیگیری و اجرایی نمی‌شود.

وی ادامه داد: ضرورت دارد زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن توافقنامه مذکور به منظور استمرار کار، قوی‌تر شود.

عاملی با تأکید بر لزوم حمایت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از حوزه فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، افزود: خوشبختانه حوزه دفاعی کشور از انسجام بسیار خوبی برخوردار است و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از هیچ کمکی برای حوزه فرهنگ دفاعی دریغ نمی‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برای اجرایی‌سازی توافقنامه فی‌مابین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد کل نیروهای مسلح با یک سازوکار ساده می‌تواند هم ابعاد کارشناسی و هم امکان نهایی‌سازی مصوبات را تأمین کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نمونه کارهای پیچیده و موازی تصویب انواع پیوست‌نگاری‌ها در طرح‌های بزرگ و متوسط است که پیوست گردشگری، پیوست محیط زیست، پیوست اجتماعی و پیوست فرهنگی نمونه آنهاست. البته در نظر است شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به ادغام پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی اقدام کند.

عاملی گفت: با وجود ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی کشور و ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور باید از ایجاد شوراهای موازی و موازی‌کاری با این ستادها پرهیز کرد، البته عرصه دفاع فرهنگی، ابعاد خاص و قابل تأکید دارد.

عاملی در جمع بندی این جلسه با بیان اینکه وظایف و اعضای شورای تخصصی فرهنگ دفاعی پیشنهاد و تهیه شود، گفت: تصمیمات این شورا صرفاً محدود به حوزه ستاد کل نیروهای مسلح نباشد و ٢۶ نهاد فرهنگی را نیز شامل شود.

وی تأکید کرد: وظایف شورای تخصصی فرهنگ دفاعی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب تهیه شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر لزوم آگاه‌سازی جامعه در مورد جنگ نرم نیز گفت: جنگ نرم نیز ذیل شورای تخصصی فرهنگ دفاعی لحاظ شود چرا که این حوزه‌ها با هم مرتبط هستند.

عاملی در پایان وظیفه صیانت از فرهنگ و تأمین سلامت اجتماعی و دانش افزایی در حوزه مخاطرات فرهنگی را یک وظیفه جدی نظام حکمرانی کشور دانست.

اخبار مرتبط

جریان تئاتر اربعین شکل گرفته است

هدف نمایشگاه ایران‌ نوشت بالا نگه داشتن پرچم نوشت‌ افزار ایرانی است

دبیرخانه جایزه جدید شهید اندرزگو بر حوزه آموزش متمرکز شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha