برگزاری ۴۲ عنوان برنامه طی ایام الله دهه فجر

برگزاری ۴۲ عنوان برنامه طی ایام الله دهه فجر

به گزارش سراج24، علی کاظمی ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری ۱۰۰ برنامه با ۴۲ عنوان برنامه در ایام الله دهه فجر توسط بنیاد شهید استان خبر داد و گفت: به مناسبت چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ۴۲ برنامه برگزار خواهد شد.

وی از وجود ۲۹ شهید دوران انقلاب اسلامی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۴ شهید مجرد و ۱۵ نفر متاهل بوده و این تعداد چهار نفر شهیدان دانش آموز، یک نفر دانشجو، یک نفر طلبه، ۱۹ نفر کار گر و دونفر هم کارمند بوده است.

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان گفت: با وجود بیماری کرونا و رفع این زنجیره برنامه‌ها محدود و برخی از این برنامه‌ها در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

کاظمی تاکید کرد: این استان ۱۵۰ شهید جاوید الاثر دارد و ۱۰۲ خانواده همچنان چشم انتظار هستند.

وی با بیان اینکه غبار روبی مزار شهیدان و دیدار با نماینده ولی فقیه از برنامه مهم ایام الله دهه فجر است، ابراز داشت: باید ایام الله دهه فجر به خوبی گرامی داشته شود.

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان با بیان اینکه رسالت همه ما این است که ادامه دهنده راه شهدا باشیم، افزود: وجود ۲۹ شهید انقلاب در استان نشان از ولایت مداری و انقلابی بودن مردم استان دارد.

کاظمی تاکید کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب برای جوانان و نوجوانان با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی و ظرفیت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی و تبیین دستاوردها استفاده کنیم.

وی از برگزاری کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ ساز به صورت مجازی در تکریم و تبیین نقش ۱۷ هزار شهید و جانباز زن در کشور با همکاری تشکل‌های بانوان خبر داد و گفت: میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی، اجرای طرح پایش سلامت و ویزیت رایگان والدین شهدا با همکاری بسیج جامعه پزشکی، کمک به آسیب دیدگان ناشی از کرونا، عیادت از بیماران به صورت تخصصی، اجرای طرح سپاس در دیدار و تماس جانبازان و آزادگان، برگزاری یادواره شهدا، بازدید از موزه آثار شهدا به صورت مجازی (زیارت مجازی گلزار و قبور شهدا و بازدید مجازی از موزه شهدا)، فراخوان بارگذاری اطلاعات از شهدا برای کنگره ۳۵۳۵ شهید، برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی، تجلیل از نخبگان ممتاز و قرآنی، فضاسازی محیطی، تکریم از مادران و همسران شهدا همزمان با سالروز شهادت حضرت ام البنین (س)، برگزاری یادواره شهدای بمباران، آموزش‌های مجازی برای خانواده شهدا، تدوین کتاب والدین شهدا و تدوین کتاب والدین شهدای غواص از دیگر برنامه‌های دهه فجر بنیاد شهید وامور ایثارگران در استان است.

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان گفت: رونمایی از کتاب خاطرات شهید خالقی پور، رونمایی از کتاب پرواز بال ملائک خاطرات خلبان یدالله واعظی، تجلیل از تشکل‌های مردم نهاد ایثارگری، برنامه مادران سرزمین من، دیدار دانش آموزان با جانبازان ۷۰ درصد، مسابقه کتابخوانی ققنوس فاتح، برگزاری اردوهای جهادی یک روزه و راه اندازی پویش نسل انقلاب از دیگر برنامه‌ها این نهاد است.

کاظمی تصریح کرد: هفته گرامی داشت دفاع مقدس استانی با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و سپاه استان زنجان از ۱۱ تا ۱۷ بهمن ماه ۹۹ در زنجان برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

همایش بزرگ بانوان فرهنگی و انقلابی استان زنجان برگزار می شود

جشن‌های دهه کرامت فرصت خوبی برای ایجاد شور انتخاباتی در جامعه است

تعداد شعبه های اخذ رای در زنجان ۱۵ درصد افزایش یافته است

0 نظر

ارسال نظر

capcha