نقش تربیتی مادران شهدا یک الگوی عملی موفق محسوب می‌شود

نقش تربیتی مادران شهدا یک الگوی عملی موفق محسوب می‌شود

به گزارش سراج24، سلیمان رستمیان ظهر سه‌شنبه در جلسه معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) اظهار کرد: حضرت ام‌البنین (س) به عنوان نماد یک بانوی ایثارگر و فداکار در جامعه مطرح هستند.

وی تصریح کرد: ایشان با بصیرتی مثال‌زدنی توانستند که نگاه ولایتمدار و تفکر حسینی را در عمق وجود فرزندانشان بنشانند و چنین فرزندانی را تربیت کنند که خود را در امام حسین (ره) فدا و در شکل‌گیری نهضت عاشورایی نقشی مثال‌زدنی ایفا کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بیان کرد: حضرت عباس (ع) علمدار دشت کربلا تربیت‌شده چنین مادر ایثارگری است که در راه دفاع از اسلام پای امام زمان خود ایستادگی و فداکاری می‌کند و در این راه بدون هیچ واهمه‌ای به شهادت می‌رسد.

وی با بیان اینکه حضرت ام‌البنین (س) الگوی مادران شهدا در صبر و ولایتمداری هستند، خاطرنشان کرد: مادران شهدا فرزندان خویش را با تربیت انقلابی و ولایت‌مدار پرورش دادند، بنابراین نقش بسزایی در تمامی مراحل انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس دارند.

رستمیان با بیان اینکه مادران شهیدان مشوق آنها در پاسداری از کشور و اسلام هستند، گفت: اینگونه فرزندانی را تربیت کردند که برای حفظ اسلام و نظام اسلامی جانشان را بدون هیچ چشم‌داشتی فدا می‌کنند.

الگوی تربیتی مادران شهید برای جامعه تبیین شود

وی با بیان اینکه امروز نقش تربیتی مادران و همسران شهدا به عنوان یک الگوی عملی موفق در جامعه مطرح است، اظهار کرد: باید این الگوی تربیتی را به درستی برای جامعه تبیین کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با اشاره به برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بزرگداشت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) و تجلیل از مقام مادران و همسران شهدا بیان کرد: مادران و همسران شهدا در برابر سال‌ها ایثار و از خودگذشتگی خود هیچ گونه توقعی ندارند و این ما هستیم که مدیون ایثار و فداکاری این عزیزان هستیم و باید از این شیرزنان تجلیل به عمل آوریم.

وی تصریح کرد: در این راستا برنامه‌های متنوعی را در نظر گرفتیم تا بتوانیم بخشی از زحمات این قشر بزرگوار را جبران کنیم.

رستمیان متذکر شد: فرهنگ ایثار و شهادت کلید حل تمامی مشکلات کشور به شمار می‌رود و با تبیین صحیح این فرهنگ می‌توانیم به سمت ایجاد حرکتی برگرفته از قیام عاشورایی حرکت کنیم.

اخبار مرتبط

مادران شهدا خاطرات ماندگار و زنده جمهوری اسلامی هستند

اجتماع بزرگ بانوان زینبی در البرز برپا می‌شود

دشمنان انقلاب اسلامی در پیاده‌سازی اهداف خود درمانده‌اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha