۳۴ ویژه برنامه دهه فجر در خراسان جنوبی اجرا می شود

۳۴ ویژه برنامه دهه فجر در خراسان جنوبی اجرا می شود

به گزارش سراج24، محمدعلی واقعی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: دانش آموزان و فرهنگیان نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از کشور در هشت سال جنگ تحمیلی ایفا کردند.

وی با اشاره به پیش رو بودن دهه فجر اظهار کرد: ۳۴ برنامه محوری ویژه دهه فجر با مشارکت دانش آموزان و معلمان در استان اجرایی می‌شود.

واقعی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب سال جاری در بستر شاد و با ارائه تولیدات دانش آموزان و فرهنگیان اجرایی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرای هزار برنامه در سطح مدارس خبر داد و افزود: با توجه ایام کرونایی پیش رو، حضور دانش آموزان در خیابان‌ها و تجمعات را نداریم.

وی با بیان اینکه به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۲ گروه سرود به صورت حضوری در این مراکز مشخصی از بیرجند برگزار می‌شود، گفت: در روز ۱۲ بهمن ماه و سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به ایران مراسمی نمادین در شهرها با حضور چهار تشکل دانش آموزی برگزار خواهد شد.

واقعی یادواره مادران آسمانی، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، محافل انس با قرآن و برگزاری دوره‌های ضمن خدمت مجازی را از جمله اقدامات پیش بینی شده دانست و افزود: نواختن زنگ انقلاب و اجرای سرودهای انقلابی در ساعت زنگ تفریح از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از رونمایی از پنج جلد کتاب طی دهه فجر خبر داد و افزود: این کتاب‌ها با عناوین مختلف و موضوعاتی پیرامون شهدای دانش‌آموز تالیف شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای بهمن ماه، بیش از ۴۷ درصد هنرجویان هنرستان‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای و ۷۳ درصد کلاس اولی‌ها و دومی‌ها در کلاس‌های درس حضور یافته‌اند.

واقعی با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در مدارس به شدت رعایت می‌شود، اظهار کرد: سلامت دانش آموزان و فرهنگیان را خط قرمز آموزش و پرورش در خراسان جنوبی است.

واقعی بیان کرد: فضاهای آموزشی و اداری مدارس قبل، حین و پس از حضور دانش آموزان و مدارس در محیط مدرسه کاملاً ضد عفونی می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۱۸ هزار دانش‌آموز به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها از شبکه شاد محروم هستند، گفت: تاکنون بیش از شش هزار گوشی و تبلت با کمک خیران و سازمان‌های مختلف در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

اخبار مرتبط

مقاومت بیش از اندازه در برابر قرنطینه شدن در مرزها

مردمی‌بودن و امیدآفرینی محور برنامه‌های دهه فجر باشد

سمنان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha