یک داروساز در گفتگو با «سراج24»:

در ماجرای اهدای واکسن، اعتقادی به دلسوزی آمریکا ندارم

در ماجرای اهدای واکسن، اعتقادی به دلسوزی آمریکا ندارم

غلامرضا جعفری‌منش دکتر داروساز در گفت‌وگو با خبرنگار سراج‌24، اظهار کرد: غربی‌ها ملت‌های جهان سوم را از لحاظ ارزش‌های انسانی کمتر از خودشان می‌بینند و فقط به فکر مسائل مادی کشورشان هستند و هیچ ارزشی برای کشورهای جهان سوم و ایران قائل نبوده و نیستند بنابراین ما هیچ اعتمادی به آنان نداریم.

وی با بیان اینکه اعتقادی به دلسوزی غربی‌ها نسبت به سلامت مردم ایران ندارم، افزود: کشورهای غربی راضی به پیشرفت ما نیستند و با شقاوت دانشمندان و بزرگان ما را ترور می‌کنند، آنان همیشه ما را جهان سومی قلمداد کرده و کوچک می‌کنند پس چطور می‌شود که به ما واکسن هدیه می‌دهند و برای سلامت مردم ایران دلسوزی می‌کنند؟!

این داروساز با بیان اینکه آمریکا و انگلیس برای ثبت مسائل علمی از جمله واکسن آن را در دیگر کشورها آزمایش می‌کنند، اضافه کرد: واکسن‌ها عوارض و مشکلاتی دارد و هر انسانی نسبت به تزریق آن واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهد، آن‌ها تنها حقوق بشر را برای خودشان می‌دانند برای همین امر واکسن‌های خود را در دیگر کشورها آزمایش کرده و به مردم دیگر کشورها به‌عنوان نمونه آزمایشگاهی نگاه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: به‌عنوان داروساز به‌واسطه رشته خود نسبت به عامه مردم اطلاعات بیشتری در مسائل پزشکی و دارویی دارم به همین جهت می‌گویم تا مسئولین به نیروها و دانشمندان داخلی تکیه نداشته باشند به هیچ وجه پیشرفت نخواهیم کرد.

جعفری‌منش تصریح کرد: متأسفانه مسئولین ما اعتماد به نفس نداشته و به متخصصین و دانشمندان ما تکیه ندارند در نتیجه کشورهای دیگر برخورد ناخوشایندی با ملت ما دارند که نمونه آن را در برخورد کره جنوبی با ایران مشاهده کردیم اما مقام معظم رهبری با تدبیرشان به دنیا نشان دادند که ایران قدرتمند است و می‌تواند کره جنوبی را به زانو درآورد.

مانند دفاع مقدس به جوانان اعتماد کنیم

وی با بیان این نکته که در دوران حاضر مانند هشت سال دفاع مقدس می‌توانیم به نیروهای داخلی اعتماد کنیم، تشریح کرد: در عرصه پزشکی جایگاه نخست خاورمیانه را به خود اختصاص داده‌ایم، در تولید دارو، آنتی بیویک و حتی واکسن فلج اطفال صادرکننده هستیم؛ بنابراین چون انسانیت و سلامت انسان‌ها برای ما مهم است به ملت‌ها خیانت نخواهیم کرد و با توکل بر خداوند متعال و اعتقاد به قرآن کریم به پیش خواهیم رفت.

ارمغان سلامتی با اعتماد به دانشمندان داخلی

این داروساز با بیان اینکه کشورهای مختلفی از جمله ایران روی واکسن کرونا کار می‌کنند، افزود: در کشور دانشمندان در سه جبهه مشغول تولید واکسن کرونا هستند و با اعتماد به دانشمندان و خودباوری می‌توانیم سلامت را برای مردم ایران به ارمغان آوریم.

استقبال داوطلبان در مرحله کارآزمایی بالینی واکسن کرونا نشانه اعتماد به دانشمندان داخلی

وی تشریح کرد: همان‌طور که در دوران جنگ تحمیلی مردم در پشتیبانی از جبهه در میدان حاضر شدند در مرحله کارآزمایی بالینی واکسن کرونا نیز دیدیم که مردم با جان و دل در مرحله کارآزمایی بالینی داوطلب شدند و این نشان از اعتماد آنان به توان دانشمندان داخلی دارد.

جعفری‌منش تصریح کرد: در چند دهه اخیر مردم با حمایت و پشتیبانی ثابت کردند که با آگاهی می‌توانیم تمامی مشکلات را پشت‌سر بگذاریم پس بهتر است مسئولان اجرایی از دانشمندان حمایت لازم را داشته باشند.

این داروساز در پایان سخنانش بیان کرد: از خداوند متعال می‌خواهیم شر ویروس منحوس کرونا از سر بشر کم کند، راضی به ابتلای هیچ انسانی نیستیم چون پیرو پیامبر رحمت (ص) هستیم و آسایش و آرامش را برای همه مردم خواهانیم.

اخبار مرتبط

تزریق سه دُز واکسن برای تشرف زائران اربعین الزامی است

تزریق واکسن کرونا قطره چکانی شده است

تزریق ۱۴۸ میلیون و ۸۷۲ هزار دوز واکسن کرونا در کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha