ترویج فرهنگ زکات یکی از اولویت‌های سازمان تبلیغات اسلامی است

ترویج فرهنگ زکات یکی از اولویت‌های سازمان تبلیغات اسلامی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، امروز در سی و نهمین جلسه شورای عالی زکات که در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: جدی گرفتن و ترویج فرهنگ زکات یکی از اولویت‌های سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌رود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: یکی از وظایفی که بر عهده سازمان قرار داده شد کمیته فرهنگ سازی، ترویج و تبلیغ زکات بود تا اراده‌های جدی تبلیغ و ترویج با هم پیوند بخورد.

وی گفت: ۸۵۰ دقیقه برنامه تلویزیون برای ترویج و تبلیغ فرهنگ زکات بسیار کم است. آن تیزرها و برنامه‌هایی که برای فعالیت‌های کمیته امداد تولید شد در تغییر ذهنیت جامعه بسیار اثر بخش بود بنابراین می‌طلبد در زمینه زکات نیز آثاری آماده شود که برای مخاطبان جذاب و خواستنی باشد.

حجت‌الاسلام قمی در ادامه تولید محتوا و عرضه آن در رسانه و فضای مجازی را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: تولیدات فاخری باید در این زمینه تولید شود و در ساعات مناسب برای استفاده افزون‌تر پخش شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی طرح جامع پویش ملی زکات را یک خیز جمعی دانست و بیان کرد: این خیز جمعی باید به یک گام بلند تبدیل شود، وقتی فرهنگ زکات ترویج می‌شود و جامعه ایمانی به آن توجه دارند لازم است انگیزه‌های زکات دهندگان نیز افزایش یابد و این ترویج مؤثر فرهنگ زکات را می‌طلبد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با اهتمام به فرهنگ سازی ترویج و تبلیغ از سوی همه مجموعه‌ها ثمرات ملموس پر رونق تر شدن و پر رنگ تر شدن امر زکات را شاهد خواهیم بود.

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی یک فتح الفتوح در حوزه زنان بود

وظیفه ما معرفی اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام انقلابی است

برگزیدگان نخستین مهرواره هوای نو معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha