ترویج گفتمان انقلاب در مساجد

ترویج گفتمان انقلاب در مساجد

به گزارش سراج24، مهدی بیکی صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان به مناسبت دهه فجر اظهارکرد: با توجه به شرایط کرونا سمت و سوی برنامه های مساجد تغییر کرده ولی از حجم آن کاسته نشده است.

وی افزود: در برهه خطیر و حساس انقلاب قرار داشته و از یک سو باید حافظ خون شهدا باشیم و در مسیر آنها حرکت کنیم و در جهت دیگر باید مواظب حفظ وحدت گروه های اسلامی باشیم تا شیرازه انقلاب در خطر نیفتد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان گفت: تهدیدات اقتصادی و تحریم ها باعث شده که انگیزه ها و روحیات تضعیف شده و باید به سمت و سویی حرکت کنیم تا دلگرمی مردم به انقلاب بیشتر شود.

بیکی ادامه داد: باید گفتمان انقلاب اسلامی را در مساجد ترویج کنیم تا به یک گفتمان غالب تبدیل شود.

وی اضافه کرد: امسال با لحاظ تغییرات کرونایی جلساتی را برگزار کرده و برنامه هایی در چند محور برای دهه فجر برنامه ریزی شده است.

بیکی با بیان اینکه ۷۲۴ عنوان برنامه امسال برگزار می شود، گفت: ۴۶ برنامه شاخص توسط کانون مساجد گلستان برگزار شده که شامل برنامه راهکار (کمک های مومنانه)، مسابقه تفسیر جزء هشت قرآن، مسابقه جشنواره مدهامتان، ثبت ایده و طرح، مسابقه سردار آسمانی، برنامه روح مقاومت، سه شنبه های تکریم و غیره خواهد بود

وی ادامه داد: برنامه ۱۰ شب ۱۰ مسجد (با تأکید بر ایجاد میزگرد گفتمان انقلاب) اجرا شده و به صورت زنده از فضای مجازی پخش می شود.

طبق گفته وی ۸۱۶ کانون فرهنگی و هنری در استان وجود داشته که ۴۰ درصد آن اهل سنت و ۵۰ درصد روستایی هستند.

اخبار مرتبط

سند جامع مساجد استان بوشهر تدوین شد

دعای عرفه در فضای باز اکثر مساجد فارس برگزار می شود

پیکر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس وارد گلستان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha