وقتی "سومین حرم" یک عنوان باقی می‌ماند

وقتی "سومین حرم" یک عنوان باقی می‌ماند

به گزارش سراج24، طرح توسعه حرم مطهر حضرت احمدابن موسی شاهچراغ (علیه‌السلام)، تاثیر شایسته‌ای در رشد گردشگری مذهبی شهر شیراز داشته است، اما نکته حائز اهمیت توجه به همگونی‌های معماری در محدوده حرم و مسیرهای منتهی به آن است.

گسترش روابط فرهنگی و برگزاری برنامه‌های مختلف و کلان در حرم مطهر، تاثیر نسبی در برخی برنامه‌های اجرا شده در سطح شهر شیراز دارد که از جمله آنها می‌توان به سی‌و پنجمین شب شعر عاشورا اشاره کرد.

برگزاری برنامه ازدواج آسان در طول سال، یکی دیگر از برنامه‌های موفق فرهنگی_اجتماعی انجام شده در آستان احمدی و محمدی (علیهما السلام) است.

از بعد آموزشی نیز، دارالقرآن حرم، یکی از مهم‌ترین و فعال‌ترین مجموعه‌های قرآنی در سطح شیراز و استان فارس است، علاوه بر این فعالیت‌های مختلف آموزشی در شاخه‌های هنری گوناگون نیز در این آستان مقدس و منور برگزار می‌شود.

در کنار همه این فعالیت‌ها و بسیاری از فعالیت‌هایی که در یادداشت‌‌های پیشین به آن اشاره شد، باید گفت که با توجه به ظرفیت ویژه و امکانات خاصی که حرم مطهر احمدبن موسی(ع)، به عنوان قطب فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع) در اختیار دارد انتظار می‌رود که نوع و شیوه اجرای برنامه‌ها و خدمات رفاهی، با توجه به نیاز و ضرورت‌های موجود، بیش از پیش ارائه شود.

گسترش فضاهای تجاری که در یادداشت پیشین نیز به آن اشاره شد و ناهماهنگی میزان درآمدها با خدمات رفاهی ارائه شده در محدوده حرم و پراکندگی سبک معماری در طرح توسعه حرم، از جمله مسائلی است که به طور جدی باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

بنابراین، عملیاتی شدن طرح و برنامه‌های منطبق با عنوان سومین حرم اهل بیت(ع)، به روابط و برنامه‌های اجرایی از سوی حرم مطهر برمی‌گردد.

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی ایران در جهان مؤثر و دارای جایگاه است

۶ نمایش خیابانی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی در شیراز اجرا شد

شهر شیراز سیاهپوش «حاج قاسم» نشده

0 نظر

ارسال نظر

capcha