نوزدهمین «بخشش حکم قصاص» در گلستان

نوزدهمین «بخشش حکم قصاص» در گلستان

به گزارش سراج24، دو پسرعمو با یکدیگر مشاجره کردند که نتیجه این دعوا به قتل یکی از آنها منجر شد و اکنون بعد از گذشت سه سال با بخشش اولیای دم امروز قاتلی که در یک قدمی دار مجازات قرار داشت، بخشیده شد.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان تصریح کرد: محکوم به قصاص جوان ۲۲ ساله‌ای است که سه سال گذشته هنگام دعوا و مشاجره، پسرعموی خودش را به قتل رسانده بود.

* لذتی که در عفو است در انتقام نیست/ نوزدهمین بخشش حکم قصاص در گلستان

احمد جعفری با تاکید بر اینکه این جوان به مدت سه سال در زندان به سر می‌برد، ابراز کرد: براساس درخواست حکم قصاص که اولیای دم داده بودند این حکم صادر شد و در نوبت اجرا قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه لذتی که در عفو است در انتقام نیست، خاطرنشان کرد: شوراهای حل اختلاف در پرونده‌های قتلی که با قصد و نیت قبلی بوده ورود نمی‌کنند و اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف زندان گنبدکاووس با واسطه کردن بزرگان و ریش سفیدان دو خانواده، چندین جلسه با خانواده مقتول صحبت کردند.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان از بخشش حکم قصاص برادرزاده محکوم به قتل بر داد و افزود: عمو در نهایت پس از سه سال، لحظاتی پیش از اجرای حکم و بدون هیچ چشمداشتی از حق قانونی و شرعی خود گذشت و برادرزاده‌اش را بخشید.

جعفری از نوزدهمین بخشش حکم قصاص در گلستان خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف شاهد نوزدهمین بخشش محکوم به قصاص در استان گلستان بودیم که فرصت زندگی دوباره یافتند.

اخبار مرتبط

۲۰۰ بسته ارزاق شمیم حسینی بین هیات های مذهبی شرق گلستان توزیع شد

عربستان سعودی یک جوان شیعه در شهر «قطیف» را اعدام کرد

توسعه فرهنگ عاشورا و اربعین بستری برای در راه حق ماندن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha