محدودیتی برای فعالیت‌های گردشگری در خراسان‌ رضوی وجود ندارد

محدودیتی برای فعالیت‌های گردشگری در خراسان‌ رضوی وجود ندارد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌رضوی، محمدصادق براتی امروز در بازدید از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: به واسطه وجود بارگاه ملکوتی حضرت امام‌رضا(ع) و‌سفر میلیون‌ها زائر و‌گردشگر، محدودیت‌های سختگیرانه‌تری در ایام کرونایی در مشهد اجرا شد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان‌رضوی با اشاره به تشکیل گروه کاری گردشگری ویژه ایام کرونایی در استانداری، ادامه داد: بسیاری از مشکلات حوزه گردشگری از طریق این کارگروه و در ستاد ملی کرونا مرتفع شد.

او عنوان کرد: با توجه به نامشخص بودن زمان پایان کرونا، سررسید بازپرداخت‌ کلیه هزینه‌های گردشگری باید به حداقل سه ماه پس از پایان کرونا موکول شود.

براتی افزود: در تلاش خواهیم بود مسائل پیش آمده در مورد گردشگری سلامت، اخذ هزینه تجاری موقت برای شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری  با تعامل و ارتباط با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حل و فصل شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان‌رضوی با اشاره به  اهمیت نقش تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری در تسهیل فرآیندهای اجرایی و کاهش تصدی‌گری دولت، گفت: در راستای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به منظور کاهش بار دولت برای تقویت وظایف حاکمیتی در حوزه گردشگری، خدمات و‌ امور تصدی گردشگری به بخش خصوصی واگذار شود.

در ابتدای این نشست اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌رضوی به بیان مسائل و مشکلات در حوزه گردشگری به خصوص مشکلات ایجاد شده در ایام کرونا، ممنوعیت برگزاری تورها، عدم همراهی دانشگاه علوم پزشکی در مورد صدور گواهی‌نامه پذیرش بیماران خارجی، عدم همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونایی و صدور بخشنامه از سوی مراجع قضایی مبنی بر رعایت موازین اخلاقی در برگزاری تورهای گردشگری پرداختند.

اخبار مرتبط

اتفاقی تازه در مازندران/ساری؛ پایتخت گردشگری اکو ۲۰۲۲

بازدید سرزده فرمانده ناجا از مرز مهران / سردار اشتری: برای بازگشت زائران اربعین آمادگی کامل را داریم

زائران به سمت مرز شلمچه حرکت نکنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha