رضوی:

هشدار درباره احیا مجدد تکفیری‌ها در عراق

هشدار درباره احیا مجدد تکفیری‌ها در عراق

به گزارش سراج24، سید‌جعفر رضوی، کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص اتفاقات اخیر در عراق گفت: اساساً آمریکایی‌ها همان طور که خودشان بار‌ها اشاره کردند داعش ساخته و پرداخته آنهاست و تکمیل کننده این گروه تروریستی کشوری جزو آمریکا نبوده است.

وی ادامه داد: داعش در قالب هسته‌های القاعده، هسته‌های خفته نظام بعثی صدام و ... فعالیت و مستقیماً با آمریکایی‌ها کار می‌کرد و در ارتباط بود، اما بعد ازتکمیل این مجموعه تروریستی آن را داعش نامیدند البته این مجموعه تروریستی سرانجام توسط فداکاری محور مقاومت و جمهوری اسلامی کارایی خود را از دست داد و به این ترتیب آمریکایی‌ها یکی از ابزار‌های مهم خود در منطقه و عراق را باختند و دست خالی شدند.  با این حساب طبیعی است که در شرایط فعلی هر اقدامی که انجام می‌دهند تلاش کنند تا از مجاری که وجود دارد و قبلا استفاده شده، بهره ببرند.

*اخبار زنده شدن مجدد داعش مسئله مهمی است که غرب و آمریکا به طور ویژه به آن دامن می‌زنند

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اینکه اخبار زنده شدن مجدد داعش مسئله مهمی است که غرب و آمریکا به طور ویژه به آن دامن می‌زنند یادآور شد: آن‌ها در رسانه‌های خود تلاش می‌کنند تا اعلام کنند آنچه وجود دارد فعالیت‌های داعش در منطقه است.

وی افزود:، اما آنچه در صحنه واقعیت وجود دارد این است که داعش به معنی آن که بتواند سرزمینی را اشغال کند و خلافت‌هایی را دوباره ایجاد کند از بین رفته است و وجود خارجی ندارد، اما طبیعتاً هسته‌های خفته‌ای با تحت تاثیر قرار گرفتن از اقدامات گذشته داعش وجود دارد.

رضوی تصریح کرد: براین اساس برخی از آن‌ها حتی هسته خفته هم نیستند بلکه فقط تلاش می‌کنند اقدامات خود را تحت عنوان داعش زنده و ثبت کنند چیزی که الان آمریکا مترصد آن است، استفاده مجدد از نام داعش است یعنی اقدام شکست خورده‌ای که چندین بار توسط تاثیرگذاری بر افکار عمومی شکست خورده است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: به عنوان مثال چندی قبل رسانه‌های آمریکایی به طور جدی مطرح می‌کردند که داعش در استان دیاله مجدداً شکل گرفته است، اما مشخص بود که این‌ها اخباری کذب است اتفاقات اخیر یعنی حمله به عراق نیز حکایت از اهدافی دارد که آمریکا و غرب به دنبال بهره برداری از آن هستند.

*اسرائیل وآمریکا به دنبال شکست نقاط اتصال محورمقاومت در منطقه هستند

وی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به بوکمال سوریه نیز گفت: این حملات نیز از جمله اهدافی است که با زنده شدن نام داعش در ارتباط است.

رضوی خاطرنشان کرد: اساساً غرب و آمریکا می‌خواهند محور مقاومت را که نقطه اتصال آن‌ها در عراق و سوریه است و در آنجا شاهد شهادت مستشاران ایرانی از جمله شهیدان حججی و قمی بودیم را از این نقطه دچار شکست کند. نقاط حساسی که، چون نقطه اتصال است آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند این نقاط اتصال دوباره برای شکل گیری اعمال تروریستی دست نشاندگان آن‌ها برقرار شود و در کنار این هدف از حربه‌ای به نام داعش هم استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

حملات آمریکا توسط عربستان و امارات تامین مالی می‌شود

حشد شعبی مواضع داعش در «تلعفر» را در هم کوبید

جزئیات سفر سردار سلیمانی به قطر

0 نظر

ارسال نظر

capcha