ناراحتی دشمن از امیدآفرینی نهادهای انقلابی

ناراحتی دشمن از امیدآفرینی نهادهای انقلابی

به گزارش سراج24، همایون رهبران امروز، با اشاره به پیشینه تحریم‌های علیه ملت ایران، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی با عنوان اسلام شیعی انقلابی وارد عرصه روابط بین‌الملل شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های ابتدایی، قدرت‌های شرق و غرب خیلی تصور نمی‌کردند که این انقلاب قدرت بگیرد، اما با گذر زمان دشمنان متوجه صل استکبارستیزی انقلاب اسلامی شدند و دریافتند که اگر این قدرت مهار نشود، نظام آن‌ها را به چالش خواهد کشید.

عضو هیات علمی دانشگاه آیت‌الله بروجردی، قطع روابط پس از تسخیر لانه جاسوسی را نخستین واکنش آمریکا به قدرت جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: در ادامه نیز با تحریک حزب بعث صدام بر علیه جمهوری اسلامی، جنگ هشت ساله تحمیلی را راه انداختند.

رهبران با بیان اینکه دشمن با ترفندهای جنگ نظامی قادر به شکست جمهوری اسلامی نشد، افزود: پس از جنگ سخت، دشمن رو به شبیخون فرهنگی آورد و جنگ نرم را علیه ملت ایران راه‌اندازی کرد.

وی، اعمال تحریم‌ها را حربه دیگر دشمن به جهت اعمال فشار اقتصادی به مردم ایران خواند و گفت: زمانی دشمن به تحریم رو آورد که از فشار سایر اهرم‌ها همچون حمله نظامی و دیپلماسی ناامید شد.

عضو هیات علمی دانشگاه آیت‌الله بروجردی با تاکید بر اینکه تحریم بیشتر تاثیر روانی دارد تا واقعی، اظهار داشت: برخی‌ها در داخل کشور به تحریم و اثرات روانی آن دامن زدند، به‌نحوی که باور مردم شده بود که لغو تحریم‌ها مهمترین راهکار حل مشکلات است.

رهبران، مهار جمهوری اسلامی را مهمترین دلیل تحریم‌ها بیان کرد و افزود: دشمنان هر جایی که احساس می‌کنند نقطه رشد و پیشرفت جمهوری اسلامی است، درصدد مهار آن برمی‌آیند، کمااینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ مورد تحریم افراد حقیقی و حقوقی، نهادها، موسسات، شرکت‌ها را در لیست تحریم قرار داده‌اند.

وی، ادامه داد: دشمن با تحریم قصد دارد حرکت شتابان جمهوری اسلامی را کند و متوقف کند، و این برخلاف همه شعارهای عوام‌فریبانه‌ همچون مشکل ما با حاکمیت جمهوری اسلامی و نه مردم بوده، حال اینکه جهت‌گیری‌ تحریم‌ها به سمت اقشار مختلف جامعه است.

عضو هیات علمی دانشگاه آیت‌الله بروجردی به تحریم‌های جدید آمریکا و قرار گرفتن نهادهایی چون نام بنیاد برکت در این لیست اشاره و خاطرنشان کرد: مجموعه‌هایی همچون بنیاد برکت و آستان قدس رضوی در سال‌های اخیر اقدامات بسیار تاثیرگذاری در زمینه امیدآفرینی انجام داده‌اند و دشمن با این مهم مخالف است، موضوع مهمی که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بیان شده که شاکله ۴۰ ساله دوم انقلاب بایستی امید باشد.

رهبران، اعمال تحریم‌ها را حربه دشمن برای ناامید کردن مردم و طرح این موضوع که علت مشکلات مردم، حاکمیت و انقلاب اسلامی است، دانست و افزود: با این وجود در سال‌های پس از پیروزی انقلاب ثابت شده هر چه فشارها از سوی دشمن شدت گرفته، خودکفایی در داخل کشور رونق بیشتری پیدا کرده است.

وی، با تاکید بر اینکه فشار بیشتر دشمن ناشی از احساس خطر کردن است، گفت: دشمن به این باور رسیده که جمهوری اسلامی روزبه‌روز مقتدرتر شده، از این رو احساس خطر کرده و فشارها را با اعمال تحریم‌های جدید بیشتر می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه آیت‌الله بروجردی با بیان اینکه منکر اثر تحریم نیستیم، گفت: اما آن‌چیزی که در عملیات روانی گفته می‌شود، قابل قبول نیست، چرا که سهم تحریم‌ها در مشکلات اقتصادی کم و حدود ۲۰ درصد است، حال اینکه ۸۰ درصد مشکلات به عدم کفایت و ناکارآمدی برخی مسوولان است.

رهبران به وضعیت آشفته کنونی کشور مدعی دموکراسی اشاره و تصریح کرد: افول هژمونی آمریکا رقم خورده، کنگره این کشور پادگان نظامی شده و اکنون در وخامت به سر می‌برد.

وی اظهار داشت: امروز شاهد بروز رفتار دوگانه‌ای از سوی دشمنان جمهوری اسلامی هستیم، به‌نحوی‌که با وجود تحریم‌های دارویی علیه ملت ایران، اما موافق ارائه واکسن به ایران هستند و این چیزی جز دشمنی آشکار نیست.

اخبار مرتبط

فراکسیون حزب‌الله: نمی‌گذاریم دشمن صهیونیستی به خواسته‌اش برسد

دولت انقلابی دست جریان نفوذ را قطع می‌کند

دشمن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha