اطعام فاطمی| توزیع یک هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان اردبیل

اطعام فاطمی| توزیع یک هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان اردبیل

به گزارش سراج24، مینا مجدی‌نیارق: مسؤول بسیج جامعه زنان استان اردبیل از توزیع یک هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان خبر داد و گفت: خیران هزینه مراسمات عزاداری را به اطعام فاطمی اختصاص دادند.

مریم حامدی در گفت‌وگو با خبرنگار سراج اردبیل ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه، اظهار کرد: یک هزار غذای گرم بین نیازمندان شناسایی شده در حین اجرای طرح شهید سلیمانی توزیع شد.

وی افزود: عمده هزینه‌ها توسط خیران تأمین شده است.

مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل بیان داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مجالس و روضه‌های خانگی، خیران و نیکوکاران اردبیل هزینه نذری‌ها و مراسمات خود را به اطعام نیازمندان اختصاص دادند.

وی ادامه داد: یک خیر نیک‌اندیش ۲ رأس گوسفند قربانی اهدا کرده و مابقی نیکوکاران با پرداخت مبالغی از ۵ هزار تومان گرفته تا ۵ میلیون تومان در این کار خیر مشارکت نمودند.

حامدی تشریح کرد: در اجرای این طرح، علاوه بر بانوان بسیجی و تعدادی از کارکنان سپاه استان، نهادها و سازمان‌های مختلفی همچون کمیته امداد و نمایندگی آستان قدس رضوی در اردبیل همکاری داشتند و برای پخت غذا نیز از آشپزخانه هیأت زیارت عاشورا استفاده شد.

وی تصریح کرد: به همراه هر بسته غذا، یک بسته ۵ تایی ماسک، نبات و نمک متبرک رضوی نیز اهداء گردید.

مسؤول بسیج جامعه زنان استان اردبیل اضافه کرد: همچنین منازل برخی از سالمندان مستمند که شرایط مناسبی برای سکونت نداشتند، توسط بسیجیان بهسازی و تعمیر شده است و ضمن تهیه لوازم مورد نیاز، به صورت اساسی نظافت شد.

وی تأکید کرد: در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ایام مبارک ماه رجب نیز بسته‌های معیشتی و بهداشتی تهیه و توزیع خواهد شد.

حامدی بیان کرد: از ۷ تا ۲۸ دی ماه سال‌جاری مصادف با دهه اول و دوم فاطمیه نیز سوگواره یاس کبود و مراسم سخنرانی و مداحی توسط بسیج جامعه زنان و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش استان، مرکز امور بانوان سازمان سراج، مؤسسه یاوران مهدی و خیران برگزار و به صورت آنلاین از صفحات این مراکز در شبکه‌های اجتماعی و شبکه شاد پخش گردید.

اخبار مرتبط

شرکت ۱۰۰ هزار دانش‌آموز اردبیلی در راهیان نور مجازی

«نوای باران» از ایجاد اشتغال برای نیازمندان تا ساماندهی بانوان کارتن‌خواب

زوج طلبه ای که بسته های معیشتی را به نیازمندان هدیه مدهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha