در راستای طرح شهید سلیمانی:

غربالگری ۹۵درصد جمعیت استان اردبیل انجام شد

 غربالگری ۹۵درصد جمعیت استان اردبیل انجام شد

به گزارش سراج24، اکبر بهنام‌جو عصر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی طرح محله محور شهید سلیمانی برای مقابله با بیماری کرونا، تاکنون ۹۵ درصد از جمعیت استان اردبیل معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر توسط کادر بهداشت و بسیجیان پایگاه‌ها غربالگری شده‌اند.

وی افزود: در این طرح یک هزار و ۶۰۰ بیمار در منازل خود قرنطینه شده و به آن‌ها از طرف مراکز بهداشتی و پایگاه‌های محلی ارایه خدمت می‌شود و همچنین ۶۳ بیمار نیز در نگاهتگاه‌های استان اردبیل بستری شده‌اند.

اهمیت کاهش دورهمی‌ها و ترددها

استاندار اردبیل بیان کرد: رمز موفقیت کنترل موج سوم بیماری کرونا، همکاری خوب مردم در رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌ها و نیز تلاش بسیجیان و کادر درمانی استان اردبیل است.

بهنام‌جو ادامه داد: همچنین کاهش دورهمی‌ها و ترددها نیز در کاستن از تعداد فوتی‌ها و بستری‌های بیماری کرونا موثر بوده که حفظ این شرایط اهمیت دارد.

امسال عیدی‌ها و پرداختی‌ها زودتر انجام می‌شود

وی تصریح کرد: باید پروتکل‌های بهداشتی با حساسیت بیشتری رعایت شود و به‌خصوص در آستانه عید نوروز لازم است هم‌استانی‌های محترم با رعایت بیشتر پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی به خرید عید و کارهای روزمره اقدام نمایند؛ ضمن این‌که برای جلوگیری از تراکم جمعیت، امسال عیدی‌ها و پرداختی‌ها زودتر انجام خواهد شد.

استاندار اردبیل گفت: باید هنگام حضور در مراکز فروش به ظرفیت و تراکم جمعیت آن‌ مراکز توجه شود و از حضور در مراکز پرتردد خودداری گردد.

اخبار مرتبط

تعطیلی سفر اربعین، فعالیت موکب‌ها را متوقف نکرده است

جشنواره آزادگان دانش آموز در کرمان برگزار می‌شود

شرکت ۱۰۰ هزار دانش‌آموز اردبیلی در راهیان نور مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha