حرکت شهدای سلامت در امتداد مسیر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم است

حرکت شهدای سلامت در امتداد مسیر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم است

به گزارش سراج24، سعید نمکی روز چهارشنبه اول بهمن ماه در افتتاحیه همایش سراسری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اینکه شیعیان نگاه ویژه‌ای به شهدا دارند گفت: البته عالم‌گیری نام شهید برای تمام اندیشه‌ها است و ماندگاری و جاودانگی شهدا بر جان تمام انسان‌ها تأثیر می‌گذارد.

وی ادامه داد: خدمت‌گزاری خانواده‌های شهدا در واقع خدمتگزاری اولیا و انبیای الهی است. خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران عبادت است، زیرا تا زمانی که دعای یک مادر شهید و جانباز هست این کشور سرافراز خواهد بود و نگهداری از این گنجینه‌های بزرگ ایثار، افتخار بسیار بزرگی است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: شهدا در اوج آگاهی جان خود را فدای آینده کشور می‌کنند و این اتفاق چه در دفاع مقدس، دفاع از حرم و دفاع از سلامت مردم با یک مفهوم رخ می‌دهد. ما امروز داغدار شهدای سلامت هستیم، شهدایی که در اوج سختی پا در عرصه نجات سلامتی مردم گذاشتند.

نمکی ادامه داد: جنگ با ویروس کرونا برای ما بسیار متفاوت از بقیه کشورها بود، زیرا دشمنان ما با اعمال تحریم‌ها بدترین شرایط را رقم زده بودند و برای جابجایی و ورود ساده‌ترین اقلام پزشکی، دارویی و ماسک به مشکل بر می‌خوردیم. ما تا زمانی که بر اصول خود پافشاری می‌کنیم با مفهوم شهادت همراه هستیم و ایثارگری و شهادت همواره در کشورمان جریان دارد.

وی ضمن تشریح تاریخچه‌ای از ورود کرونا به کشورمان، گفت: چیزی که باعث شد کشورمان بتواند با وجود همه سختی‌ها و محدودیت‌ها عملکرد خوبی داشته باشد، وفاق ملی شکل گرفته حول شخصیت مقام معظم رهبری بود و برخلاف بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا حتی یک بیمار هم پشت درهای بیمارستان معطل نشد و کسی به دلیل مشکل مالی از خدمات پزشکی محروم نماند.

وزیر بهداشت ادامه داد: مرگ انسان‌ها در کشورهای دیگر برای ما غم‌انگیز است، اما نگاهی به آمارهای فوت افراد بر اثر کرونا در دیگر کشورها و مقایسه آن با آمارهای ایران تنها با یک معجزه قابل توضیح است و این مسئله با لطف الهی و دعای خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران میسر شده است.

نمکی با بیان اینکه نبرد امروز با کرونا تفاوت‌های خاصی با دوران دفاع مقدس داشت افزود: در دفاع مقدس صحنه نبرد و دشمنان مشخص بودند اما در نبرد با کرونا با دشمنی پنهان روبرو هستیم. در دفاع مقدس سربازان بیشتر از سردارها به شهادت رسیدند اما در مقابله با کرونا پزشکان بزرگ ما بیش از نیروهای دیگر به شهادت رسیدند.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه تولید واکسن کرونا در کشورمان گفت: در کنار ساخت واکسن واردات واکسن برای گروه‌های در معرض خطر را در دستور داریم که یکی از مهم‌ترین این گروه‌ها جانبازان با ریسک بالای بیماری و والدین شهدا هستند.

اخبار مرتبط

شیوع و مرگ کرونایی در افراد چاق بیشتر است/با تسریع واکسیناسیون امیدواریم بیماری مدیریت شود

انجام ۱۹۸ هزار تست کرونا در مرزهای کشور

۳ هدف واکسیناسیون علیه کرونا/ ماجرای اثربخشی واکسن سینوفارم

0 نظر

ارسال نظر

capcha