روی خورشید هم مگر می‌شود سایه فکند؟

روی خورشید هم مگر می‌شود سایه فکند؟

به گزارش سراج24، فقط چند روز مانده بود تا دوره ریاست‌جمهوری پر از دردسرش تمام شود که دق‌ودلی موفق نشدن در انتخابات را با تحریم‌های جدید خالی کرد؛ دوره‌ای که شر آن نه تنها دامن ملت خودش را گرفت بلکه کل دنیا را هم درگیر کرده بود.

ترامپ در آخرین روزهای حضور در کاخ سفید و استیصال از به دست گرفتن قدرت در دوره جدید ریاست‌جمهوری، انگار راه خلاص شدن از فشارهای روانی را در تحریم‌های دقیقه نودی علیه ایران و چند کشور دیگر دید.

رئیس جمهور آمریکا که طی ۴ سال گذشته ۱۵۰۰ تحریم را علیه ایران اعمال کرده بود، در آخرین لحظات قدرتش در ۲۴ دی ماه، اسم ۲ فرد و ۱۶ نهاد را به فهرست «اتباع و افراد خاص تحریم شده» (SDN) وزارت خزانه‌داری آمریکا اضافه کرد.

آستان قدس رضوی یکی از ۱۶ نهادی هست که به فهرست تحریمی‌ها اضافه شده است. بعد از انتشار این خبر موجی از واکنش‌ها توسط مردم ایجاد شد که بخشی از آن از ساعت ۲۱ تا ۲۳ دوشنبه ۲۹ دی ماه در قالب هشتگ «همه خادم الرضاییم»، طوفان توئیتری به پا کرد و ظرف ۸ ساعت، از هشتگ‌های داغ توئیتر با ۶۶۷ توئیت شد.

انگار وزارت خزانه‌داری خبر نداشت که حرم رضوی، فارغ از تمام گرایش‌های سیاسی، در دل و جان مردم ایران ریشه دارد و نمی‌دانست که با تحریم آستان قدس رضوی، امام رضا (ع) را محبوب‌تر می‌کند! و این تحریم برای عاشقان و خادمان امام رضا (ع) حکم مدال افتخار را دارد...

قصه‌ها و روایت‌های ایرانی‌ها از امام رئوف هر کدام دنیای خودش را دارد؛ از شفا گرفتن مریضی چند ساله پای سقاخانه و گریه‌های دل‌های شکسته کنار پنجره فولاد گرفته تا آرام گرفتن بی‌قراری‌ها. از شروع زندگی‌های مشترک کنار ضریح گرفته تا قرارهای عاشقانه ماه به ماه و سال به سال دلداده‌ها با آقای مهربانی‌ها؛ قراری که سوای از همه هیاهوی دنیا، کنج حیاط حرم خلوت کنند و اقیانوس پر از تلاطمشان را لحظه‌ای آرام کنند.

همین چند ماهی که کرونا بین زائران و ضریح، دیوارِ جدایی کشیده، لحظه شماریِ قدم زدن زائران روی فرش‌های لاکی رنگ کف شبستان بیشتر شده و عکس‌ها و فیلم‌های حرم است که مرهم دل‌های بی‌تاب است؛ با همه این اوصاف، ترامپ و وزارت خزانه‌داری فکر کردند می‌توانند با تحریم آستان قدس، بین عاشق و معشوق جدایی بیاندازند؟!

در میان توییت‌های مرتبط با هشتگ «همه خادم الرضاییم»، توییت‌های طنز هم به چشم می‌خورد و این یعنی تحریم آمریکایی جایی در باور مردم ندارد و آن را به سخره گرفته‌اند!

 

علاوه بر جای داشتن عشق امام رضا (ع) در دل مردم، پیشرو بودن ظرفیت‌های حرم مطهر رضوی در عرصه خدمت رسانی به مردم در دوران کرونا و زمان زلزله و سیل، باعث شده که نقش آستان قدس خیلی بیشتر از قبل در نگاه مردم پررنگ شود و این تحریم در نگاه مردم، نشان دهنده ترس آمریکا از عملکرد آستان قدس در مواقع بحرانی کشور است.

با توجه به سیل توئیتری هشتگ «همه خادم الرضاییم»، ثابت شد که آمریکا با این تحریم، خودش را تحریم کرده و نه حرم را! و این نشان آن است که عملاً تحریم‌های آمریکا به انتها رسیده و تنها نفرت مردم را از خودش بیشتر کرده است.

اخبار مرتبط

ترویج مکتب اهل بیت (ع) مهم‌ترین مأموریت آستان قدس رضوی

رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب ‌بر «عمارت خانه خورشید»

راه‌اندازی پایگاه‌های قرآنی در حرم امام رضا (ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha