شکنجه شدید روحانی بحرینی در زندان‌های آل خلیفه

شکنجه شدید روحانی بحرینی در زندان‌های آل خلیفه

به گزارش سراج24، خانواده شیخ «زهیر عاشور» که از هشت سال گذشته در زندان به سر می‌برد، در بیانیه‌ای از بدرفتاری و شکنجه شدید او در زندان خبر دادند.

به نوشته المنار، در این بیانیه آمده است شیخ زهور در دو تماس تلفنی به آن‌ها گفته است که به اتهام تحریک دیگر زندانیان برای بیان خواسته‌های خود، به مدت هفت روز در انفرادی قرار گرفته و در این مدت به طرق مختلف شکنجه شده است.

خانواده این روحانی زندانی همچنین گفتند که او به مکان نامشخصی منتقل شده و به طور کامل از جهان بیرونی جدا شده و در زندان انفرادی نگهداری می‌شود. زندانبانان در طول هفت روز مانع خواب او شده‌ و افسران زندان گاه و بیگاه وارد سلول شده و اقدام به ضرب و شتم او با لوله آب می‌کنند.

طبق این بیانیه، مأموران بحرینی در طول هفت شب و روز زندان انفرادی دست و پای شیخ زهیر را بسته هیچ امکاناتی برای خواب به او نداده‌اند. همچنین مانع ادای نماز و استحمام و قضای حاجت می‌شدند.

توهین‌ و تهدید به قتل و قرار دادن شیخ زهیر در بخش مخصوص بیماران، دیگر اقدامات مأموران زندان با این روحانی بحرینی است.

خانواده شیخ زهیر از نهادهای بین‌المللی حقوق بشری خواستند تا با فشار بر دولت منامه مانع ادامه یافتن این گونه اقدامات در زندان‌ها شوند و اعلام کردند که به زودی اسناد شکنجه‌ها و نقض حقوق زندانیان را به سازمان‌های بین‌المللی ارائه خواهند داد.

شیخ «زهیر عاشور» از ۲۷ ژوئن ۲۰۱۳ در زندان به سر می‌برد. پس از انقلاب فوریه ۲۰۱۱ به این سو صدها تن از معترضان و رهبران انقلاب بازداشت شده و به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند.

اخبار مرتبط

مردم بحرین خواستار تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در منامه شدند

دعوت شیخ قاسم به مقاومت برای شکست توطئه‌های اشغالگران

مردم بحرین علیه «بنت» تظاهرات کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha