فضای مجازی، فرصتی مناسب برای گشترش آموزه‌های دینی

فضای مجازی، فرصتی مناسب برای گشترش آموزه‌های دینی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید محسن موسوی، روز دوشنبه در جلسه با مدیر و معاونان اداره آموزش و پرورش شهرستان پل‌دختر اظهار داشت: ائمه جماعات ،  مربیان پرورشی و فعالان دینی و فرهنگی با همت جهادی در  جذب نوجوانان به اقامه نماز اول وقت و اهمیت این فریضه الهی اهتمام ورزند.

وی با بیان این که باید از همه ظرفیت‌های تبلیغی و فرهنگی در راستای اشاعه فرهنگ نماز در بین نسل نوجوان بهره گرفت، افزود: ترویج فرهنگ نماز که اشاعه پاکی است تاثیر بسزایی در کاهش رذایل اخلاقی، آسیب‌ها و معضلات اجتماعی دارد و متولیان دستگاه تعلیم و تربیت نقش مهم و تاثیر گذاری در گسترش فرهنگ نماز دارند.

امام جمعه پل‌دختر، نماز را فریضه‌ای عبادی، ستون دین  و نورچشم مومن معرفی کرد و گفت:نماز جماعت و اول وقت بهترین نوع اقامه نماز است که اهتمام متولیان آموزش و پرورش‌به این امر الهی موجب الگو پذیری جوانان و نوجوانان از رفتار آنان در این رابطه است.

وی، بر ضرورت تبلیغ و گسترش فرهنگ نماز در بین دانش آموزان و اقامه نماز جماعت در مدارس تاکید کرد و افزود:گسترش فرهنگ نماز  موجب استحکام پیوند اولیا و مربیان دانش آموران و در نهایت موجب تقویت و گسترش تقوا در انسان می‌شود.

موسوی یادآورشد: امروز در شرایط کرونایی، فضای مجازی فرصت مناسبی برای گشترش آموزه‌های دینی مانند ترویج فرهنگ نماز در بین دانش آموزان ،جوانان و نوجوانان است و در چنین وضعیتی می‌توان جلسه‌های اولیا و مربیان را برای حفظ ارتباط در جهت پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت در این فضا برگزار کرد.

اخبار مرتبط

دوره آموزشی بررسی بازار نرم افزارهای پلتفرمی

دوره آموزشی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی ویژه بانوان

کنشگری بانوان در فضای مجازی و رسانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha