فضای مجازی، فرصتی مناسب برای گشترش آموزه‌های دینی

فضای مجازی، فرصتی مناسب برای گشترش آموزه‌های دینی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید محسن موسوی، روز دوشنبه در جلسه با مدیر و معاونان اداره آموزش و پرورش شهرستان پل‌دختر اظهار داشت: ائمه جماعات ،  مربیان پرورشی و فعالان دینی و فرهنگی با همت جهادی در  جذب نوجوانان به اقامه نماز اول وقت و اهمیت این فریضه الهی اهتمام ورزند.

وی با بیان این که باید از همه ظرفیت‌های تبلیغی و فرهنگی در راستای اشاعه فرهنگ نماز در بین نسل نوجوان بهره گرفت، افزود: ترویج فرهنگ نماز که اشاعه پاکی است تاثیر بسزایی در کاهش رذایل اخلاقی، آسیب‌ها و معضلات اجتماعی دارد و متولیان دستگاه تعلیم و تربیت نقش مهم و تاثیر گذاری در گسترش فرهنگ نماز دارند.

امام جمعه پل‌دختر، نماز را فریضه‌ای عبادی، ستون دین  و نورچشم مومن معرفی کرد و گفت:نماز جماعت و اول وقت بهترین نوع اقامه نماز است که اهتمام متولیان آموزش و پرورش‌به این امر الهی موجب الگو پذیری جوانان و نوجوانان از رفتار آنان در این رابطه است.

وی، بر ضرورت تبلیغ و گسترش فرهنگ نماز در بین دانش آموزان و اقامه نماز جماعت در مدارس تاکید کرد و افزود:گسترش فرهنگ نماز  موجب استحکام پیوند اولیا و مربیان دانش آموران و در نهایت موجب تقویت و گسترش تقوا در انسان می‌شود.

موسوی یادآورشد: امروز در شرایط کرونایی، فضای مجازی فرصت مناسبی برای گشترش آموزه‌های دینی مانند ترویج فرهنگ نماز در بین دانش آموزان ،جوانان و نوجوانان است و در چنین وضعیتی می‌توان جلسه‌های اولیا و مربیان را برای حفظ ارتباط در جهت پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت در این فضا برگزار کرد.

اخبار مرتبط

دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

کلینیک ترک اعتیاد داریم اما در فضای‌مجازی بدون برنامه‌ایم

کارگاه «مغز کتاب‌خوان در جهان دیجیتال» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha