تجربه دفاع مقدس نبود، نمی‌توانستیم با فتنه‌ها مقابله کنیم

تجربه دفاع مقدس نبود، نمی‌توانستیم با فتنه‌ها مقابله کنیم

به گزارش سراج24، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که صبح امروز(دوشنبه) در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص «دفاع مقدس» و اهمیت پرداختن به آن اظهار داشت: ابعاد و اثرات دفاع مقدس، داخلی و خارجی است، دفاع مقدس یک ذخیره بزرگ برای کشور است. ما در جنگ تحمیلی در ظاهر امر متحمل خسارت‌هایی شدیم، اما حضرت امام (ره) فرمودند که جنگ از نعمت‌های الهی است.

فرمانده نیروی انتظامی در تبیین فرمایش امام خمینی (ره) گفت: ما در دفاع مقدس آبدیده و آماده شدیم و اگر تجربه دفاع مقدس را نداشتیم، نمی‌توانستیم با فتنه‌های این دوران مقابله کنیم.

سردار اشتری ادامه داد: امروز آمریکا، اسرائیل و انگلیس به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اقداماتی علیه ما انجام می‌دهند، اما ما با روحیه جهادی برگرفته از دفاع مقدس در مقابل آن‌ها ایستادگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه با روحیه جهادی رشد و پیشرفت کردیم و اقدامات خوبی در عرصه‌های مختلف صورت گرفته است، عنوان کرد: امروز با روحیه جهادی در حوزه‌های پزشکی، دفاعی و هسته‌ای سربلند شده‌ایم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در دوران دفاع مقدس حدود ۸۰۰۰ نفر از کادر نیروی انتظامی به شهادت رسیدند و ۵۰۰۰ نفر هم بعد از دفاع مقدس شهید داشته‌ایم.

سردار اشتری گفت: نقش نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس باید خوب دیده شود. نقش ژاندارمری، کمیته و شهربانی باید خوب بیان شود چراکه تا قبل از جنگ بعثی‌ها حدود ۵۰۰ تعرض به خاک کشورمان داشتند.

وی در ادامه با اشاره به موزه دفاع مقدس گفت: در بخش محتوایی باید قوی تر کار کنیم و مکانی برای نمایش نقش ناجا در نظر بگیرید ما هم کمک خواهیم کرد. امروز حافظان امنیت که در دفاع از جان، مال و ناموس فداکاری می‌کنند نیروی انتظامی است. مأمور ما یک شخص را که ‌تصمیم داشت خودسوزی کند نجات می‌دهد و خودش یک هفته بعد جانش را داد. چنین شخصی باید به جامعه معرفی شود. او حتی اعضای بدن خود را اهدا کرده بود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: هرچه به دفاع مقدس و ارزش‌های آن ورود پیدا می‌کنیم اثرات خودش را بیشتر نشان می‌دهد و باعث می‌شود کشور را در حوزه‌های دفاعی امنیتی، سیاسی و اقتصادی بیمه کند.

سردار اشتری در ادامه گفت: به ذهن زلال جوانان ما در همه عرصه‌ها هجوم آورده‌اند. بنابراین باید در این زمینه ها بیشتر کار کنیم و جوانان را بیمه کنیم. در این چهل سال در عرصه های مختلف پیشرفت‌ داشتیم. با این همه هجمه اگر کشورهای دیگر بودند خیلی دوام نمی‌آورند.

وی تاکید کرد: ما باید برای حفظ فرهنگ دفاع مقدس برنامه ریزی داشته باشیم. همه نهادهای فرهنگی، کشوری و لشکری مسئول هستند. رمز موفقیت رزمندگان ما رضایت خداوند بود. به فرمان امام لبیک می‌گفتند و اعتقاد داشتند ایشان نایب امام زمان هستند. کاری که برای خدا باشد، خداوند هم کمک خواهد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به مکتب حاج قاسم سلیمانی گفت: درکنار اینکه ایشان یک فرمانده شجاع، قوی و مردم دار بود رمز موفقیتش اخلاص، ولایت مداری و نیت الهی او بود. مکتب حاج قاسم و فرهنگ دفاع مقدس مشکلات کشور را می‌تواند حل کند و قطعا ما پیروز خواهیم شد. اگر درجایی موفقیت نداشتیم از مسیر خارج شدیم.

سردار اشتری با اشاره به ویروس کرونا یاد آور شد: حدود ۱۱ ماه است که درگیر این ویروس هستیم و کشور در یک حالت آماده باش در برابر این ویروس قرار دارد. نقش نیروهای مسلح در مقابله با شیوع ویروس کرونا موثر بوده است. به عنوان مثال در ضد عفونی کردن معابر، ارائه خدمات بهداشتی درمانی به بیماران، ورود تجهیزات جدید، برخورد با محتکرین کارهای خوبی انجام شد. همچنین در موضوع فاصله گذاری اجتماعی، اعمال محدودیت‌های ترافیکی کارهای بزرگی انجام شد.

وی تصریح کرد: حدود  ۵۰۰ هزار نفر در روز برای این کار در نظر گرفته شده بود. در رصد فضاهای مجازی و مقابله با سایت‌ها کارهای بزرگی انجام دادیم. اکنون آمارهای تلفات ناشی از کرونا به کمتر از یک پنجم رسیده است. امیدارم آینده هم به همین منوال پیش برود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضع داشتند و تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی بود که رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوزتر از ایشان برای ملت ما نیست. اگر به اینها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم. اینها رسوا شدند. دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شد. ما از این کشورها واکسن نمی‌خریم و روی پای خود می‌ایستم. تا اینجا هم فرآیندها خوب پیش رفته است. اگر در کرونا هم توانستیم با کمبود تجهیزات و تحریم‌ها واکسن بسازیم ریشه در فرهنگ دفاع مقدس دارد. به امید خدا واکسن در کشور تولید خواهد شد و موفق خواهیم شد.

اخبار مرتبط

30 مدافع امنیت طی چند ماه اخیر در کشور به شهادت رسیده‌اند

ملت ایران یادگار ارجمند دفاع مقدس را هرگز از خاطر نخواهد برد

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha