مقدمه حکومت مهدوی، زندگی فاطمی و علوی است

مقدمه حکومت مهدوی، زندگی فاطمی و علوی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی با اشاره به ویژگی‌های زندگی و جامعه فاطمی اظهار کرد: انسان برای پیشرفت و ترقی نیاز به یک الگو دارد و این الگو می‌تواند انسان را به سعادت و یا هلاکت برساند.

وی افزود: انتخاب الگو یکی از مهمترین دغدغه‌های قرآن کریم است و از همین رو خداوند در آیه ۲۱ سوره احزاب پیامبر (ص) را به عنوان یک الگو معرفی می‌کند.

امام جمعه شهر محمودآباد ادامه داد: اما در حدیثی به نقل از حضرت بقیه الله (عج)، حضرت فاطمه (س) به عنوان یک الگوی مناسب برای انسان‌ها معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه این دو با هم منافاتی ندارند، اضافه کرد: پیامبر (ص) در حدیثی از حضرت فاطمه (س) به عنوان پاره‌ای از وجود خود یاد کرده و رفتار، گفتار و منش آن حضرت را از خود دانسته است.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه سیره حضرت فاطمه (س) باید وارد زندگی ما بشود اضافه کرد: سراسر زندگی حضرت فاطمه (س) برای انسان امروز یک الگو است.

خداشناسی در زندگی حضرت فاطمه (س) موج می‌زند

وی ادامه داد: تمام زندگی حضرت فاطمه (س) بر مبنای خدا و رضایت اوست و این خداشناسی در زندگی حضرت فاطمه (س) موج می‌زند.

حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: خدامحوری شاخصه بارز زندگی حضرت فاطمه (س) و سبک زندگی فاطمی است و این سبک زندگی لازمه زندگی‌های امروز بشر است.

وی بیان کرد: هر چقدر زندگی انسان رنگ الهی به خود بگیرد ماندگار تر می‌شود و اگر زندگی حضرت فاطمه (س) برای ما یک الگو شده و بعد از گذشت هزاران سال از زمان زندگی آن حضرت، امروز در همه جا نام فاطمه (س) برده می‌شود برای این است که فاطمه (س) کارش را خدایی انجام داده است.

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه دومین جنبه زندگی حضرت فاطمه (س) همسرداری آن حضرت است، گفت: کانون خانواده در تربیت فاطمی نقشی محوری دارد و این را جامعه امروز باید بیش از هر زمانی فرا بگیرد.

وی با اشاره به اینکه سومین جنبه الگوگیری از حضرت را باید در روابط اجتماعی او با دیگران نظاره کرد، افزود: اوج عفت و حیا و رعایت ضوابط اسلامی در زندگی اجتماعی را می‌توان در زندگی آن حضرت مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: هرجا در جامعه نیاز به حضور حضرت زهرا بود بدون هیچ تردیدی شاهد حضور او بودیم و حتی در حمایت از ولی خود حضرت علی (ع) در مسجد برای او خطبه می‌خواند و به مردم عهد شکنی ها را یادآوری می‌کند.

وی گفت: دفاع از حریم ولایت یکی از شاخصه‌های زندگی آن حضرت است و او می‌دانست انسانی که بخواهد سعادتمند بشود باید در مسیر ولایت باشد و لذا ما وقتی به زندگی آن حضرت نگاه می‌کنیم می‌بینیم در صحنه‌های مختلف علاوه بر اینکه جایگاه ولایت را برای مردم تببین می‌کند از ولایت نیز با تمام وجود دفاع می‌کند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: حضرت فاطمه (س) می‌دانست که انسان بدون ولایت نمی‌تواند زندگی کند و وقتی انحراف در جامعه را می بیند، سکوت نمی‌کند و در برابر تحریف ولایت و خارج کردن ولایت از مسیر اصلی خود ایستاده و با انحراف مبارزه می‌کند.

مطالبه گری حضرت فاطمه (س) از شاخصه دیگر زندگی او است

وی تأکید کرد: دفاع از ولایت و شناساندن آن جز شاخصه‌های بارز زندگی آن حضرت است.

امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: مطالبه گری حضرت فاطمه (س) از شاخصه دیگر زندگی او است و همواره مطالبه خود از حکومت را بیان می‌کند و تلاش می‌کند از حق در جامعه اسلامی دفاع کند.

وی عنوان کرد: تلاش برای نهادینه کردن احکام ارث توسط خلفا در جامعه و همچنین تلاش برای دفاع از ولایت توسط انصار و مهاجرین بخش‌هایی از مطالبه‌گری آن حضرت است.

کارشناس مذهبی گفت: حضرت فاطمه (س) مطالبه گری کرد و امروز ثمرات آن مطالبه گری را می‌بینیم و نیاز است این مطالبه گری عاقلانه در جامعه امروز ما نیز نهادینه شود.

وی اظهار کرد: در روابط اجتماعی و تربیت فرزند هم حضرت فاطمه (س) تربیت اولاد را تا آخرین لحظه حیات مبارک خود رها نمی‌کند و این به معنای اهمیت تربیت اولاد در منزل است.

حجت‌الاسلام موسوی اضافه کرد: تشکیل جامعه فاطمی و در نهایت مهدوی نیازمند تربیت فرزندانی با ساختار این جامعه است و تا وقتی فرزندان به سیره فاطمی تربیت نشوند جامعه نیز فاطمی نخواهد شد.

مقدمه حکومت مهدوی، زندگی فاطمی و علوی است

وی با بیان اینکه سبک زندگی فاطمی باید وارد زندگی ما بشود، عنوان کرد: یکی از مشکلات جامعه امروزی فاصله گرفتن ما از سبک زندگی علوی و فاطمی است.

این استاد حوزه علمیه بیان کرد: اگر به دنبال این هستیم که جامعه اسلامی را برای ظهور آماده کنیم نیاز به سبک زندگی فاطمی داریم.

وی خاطرنشان کرد: مقدمه حکومت مهدوی، زندگی فاطمی و علوی است و تا این زندگی فاطمی و علوی در جامعه نهادینه نشود، حکومت مهدوی محقق نمی‌شود.

حجت‌الاسلام موسوی در پایان یادآور شد: در جامعه اسلامی باید زندگی فاطمی محقق شود تا به هدف بزرگ‌تر یعنی حکومت مهدوی دست یابیم.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام فاطمی‌پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها شد

ویدئو/ لبیک هیات های عزاداری به توصیه رهبر انقلاب اسلامی

«پای کوب» روایتی از زندگی اولین شهیدِ روحانیِ فاطمیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha