وحدت گروه‌های جهادی و دانشجویی مشهد در جهت خدمت به مناطق محروم مشهد

وحدت گروه‌های جهادی و دانشجویی مشهد در جهت خدمت به مناطق محروم مشهد

به گزارش سراج24، محمدجواد رحیم‌پور اظهار کرد: ما متشکل از چند گروه هستیم که چند سال است در حاشیه شهر مشهد و سرخس فعالیت فرهنگی و معیشتی داریم که متشکل از گروه‌های مساکین الفاطمه با ۶ سال سابقه فعالیت در حاشیه شهر مشهد و گروه زنجیره امید در سرخس با دو سال فعالیت و گروه مساجد و تعدادی از دانشجویان است.

مسؤول تیم گروه یاران مهر عنوان کرد: ما در تمام این گروه‌ها دور هم جمع شدیم و یک گروه واحد به نام «یاران مهر» را تشکیل داریم که فعلا مردم‌نهاد فعالیت می‌کنیم و با هیچ نهاد و ارگانی در ارتباط نیستیم ولی به‌زودی ممکن است گروه را به عنوان سمن یا مرکز نیکوکاری ثبت کنیم.

وی ادامه داد: روز گذشته افتتاحیه گروه ما بود و خواستیم یک افتتاحیه متفاوت داشته باشیم که تعداد ۱۸۰ بسته غذایی شامل گوشت و برنج و اقلامی دیگر و همچنین بسته فرهنگی و ۲ هزار پرس غذا در سه منطقه طبرسی شمالی، انتهای بلوار پنجتن و روستاهای مرزی سرخس توزیع کردیم.

رحیم‌پور با بیان اینکه بسته فرهنگی ما در سه رده سنی توزیع شد، تصریح کرد: بسته ۳ تا ۷ سال شامل کتاب رنگ‌آمیزی شهید قاسم سلیمانی و مداد رنگی و مقداری خوراکی، بسته ۷ تا ۱۱ سال کتاب قهرمان من با محوریت شهدای مدافع حرم و شهید قاسم سلیمانی است.

مسؤول تیم گروه یاران مهر در مشهد تصریح کرد: بسته فرهنگی بزرگسال نیز کتاب سه دقیقه در قیامت است که از همان کتاب مسابقه کتابخوانی داریم و جایزه ۴ میلیون تومانی برایش در نظر گرفته‌ایم که شامل ۴ جایزه ۵۰۰ هزار تومانی و ۴ جایزه ۲۵۰ هزار تومانی و جوایز نقدی دیگر است.

وی شرح داد: اقتصاد کل ایران با تحریم‌ها و مشکلات داخلی دچار آسیب شده ولی حاشیه شهر بیشتر درگیر است، چرا که افراد ضعیفی به لحاظ اقتصادی در این مناطق زندگی می‌کنند، به همین دلیل سعی داریم طی پویش‌هایی که داریم از مناطق حاشیه شهر گره‌گشایی کنیم.

رحیم‌پور نسبت به یکی از برنامه‌های آینده این گروه افزود: در ماه آینده قرار است اجاره بهای منازل خانواده‌های نیازمندی را که عقب افتاده پرداخت کنیم.

مسؤول تیم گروه یاران مهر با تأکید بر اینکه هدف اصلی ما کارآفرینی است، گفت: قصد داریم با بودجه‌ای که از سمت خیرین می‌رسد کارآفرینی ایجاد کنیم چرا که در مناطق حاشیه شهر بیشتر مشکل شغل وجود دارد.

وی اضافه کرد: ما به لحاظ فرهنگی نیز دغدغه داریم و نیازمندان در اولویت ما زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست هستند چرا که بیش از دیگر گروه‌ها در معرض خطر هستند و این زنان فرزندانی دارند که باید آن‌ها را تأمین کنند.

رحیم‌پور در بخش دیگری از برنامه گروه گفت: همچنین از دانش‌آموزانی که از لحاظ ذهنی مستعد هستند ولی به دلیل مالی حمایت نمی‌شوند را کمک کنیم و برای‌شان گوشی تهیه کرده و بورسیه می‌کنیم.

مسؤول تیم گروه یاران مهر در مشهد در رابطه با تأمین مالی گروه مردم‌نهاد یاران مهر اذعان کرد: حمایت مالی گروه یاران مهر از سوی خیرین و گروه‌های مختلف صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

محدودیت‌های ترافیکی روز اربعین در مشهد چیست؟

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

0 نظر

ارسال نظر

capcha