محفل شعرخوانی و نشست کتابخوان بانوی بی‌نشان برگزار شد

محفل شعرخوانی و نشست کتابخوان بانوی بی‌نشان برگزار شد

به گزارش سراج24، محفل شعرخوانی و نشست کتابخوان «بانوی بی‌نشان» ظهر شنبه به مناسب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در جوار حرم مطهر حضرت معصومه (س) با همکاری کتابخانه آستانه مقدس حضرت معصومه (س) و محفل ادبی پروین اعتصامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علی فتح‌الله زاده، مدیر کتابخانه موزه و مرکز اسناد آستان مقدسه حضرت معصومه (س)؛ عاطفه جوشقانیان، دبیر محفل ادبی پروین اعتصامی و جمعی از شاعران استان قم برگزار شد.

در این محفل حجت‌الاسلام والمسلمین علی فتح‌الله زاده، مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان مقدسه حضرت معصومه (س) به ذکر فضائل حضرت زهراء (س) پرداخت و در ادامه عاطفه جوشقانیان، دبیر محفل ادبی پروین اعتصامی، راضیه جبه‌داری و مینا شیرخان از شاعران استان قم به شعرخوانی در مدح و منقبت حضرت زهرا (س) پرداختند.

در بخش دیگری از این برنامه، کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان‌های یزد، لرستان و سیستان و بلوچستان به معرفی کتاب‌های مرتبط با حضرت زهرا (س) پرداختند.

ایمان مطهری‌نیا از استان یزد، حدیث گودرزی از استان لرستان، حسین بهراد و فاطمه خردمند از استان سیستان و بلوچستان، به ترتیب کتاب‌های «خاطر نازک گل» اثر حسین سیدی، «گزارش لحظه به لحظه از شهادت حضرت زهراء (س)» اثر محمدرضا انصاری، «درسنامه‌های فاطمیه» اثر علی لباف، و «سیمای فاطمه الزهرا (س)» نوشته محمدرضا اکبری را معرفی کردند.

همچنین در این نشست لیدا شفیعی و مرضیه صدیق، کتابداران کتابخانه آستانه مقدس حضرت معصومه (س)، به صورت حضوری به معرفی کتاب‌های «آفتابی در سایه: خطابه حضرت زهرا (س) در واقعه فدک» ترجمه سیدجعفر شهیدی و «زندگینامه حضرت زهرا از منظر شیعه و اهل سنت» اثر سیدحسن زواری پرداختند.

اخبار مرتبط

نشست «کتابخوان تخصصی انقلاب اسلامی» برگزار می شود

نشست کتابخوان و محفل ادبی شعر خوانی «امام رضا (ع)» برگزار می شود

نشست مجازی کتابخوان با معرفی ۴ اثر

0 نظر

ارسال نظر

capcha