جلوه حضرت زهرا (س) در آینه شاعران قزوین

جلوه حضرت زهرا (س) در آینه شاعران قزوین

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان قزوین؛ همزمان با ایام فاطمیه، حوزه هنری قزوین، چهار عنوان کتاب منتشر شده از اشعار شاعران قزوین را در اختیار علاقه مندان قرار داد.

از جمله آثار منتشرشده در این زمینه، کتاب «نفس گرم خطبه» سروده‌های سید حسن حاج سید جوادی است که می‌توان توجه به آیات و روایات، دایره واژگان مناسب، بهره مندی از ظرافت‌های زبانی، ابیات و ترکیبات خوب را از جمله ویژگی‌های این اثر برشمرد.

مجموعه‌ی «شعله در شمعدانی» سروده‌های اسماعیل سکاک، شامل؛ ده‌ها غزل، مثنوی، رباعی، دوبیتی می‌باشد که در مدح و منقبت ائمه اطهار (ع) سروده شده است.

کتاب «نیلی ترین عقیق» جلوه‌های حضرت زهرا (س) در آینه شاعران معاصر قزوین شامل: ۴۸ اثر از ۳۰ شاعر در قالب‌های اشعار رباعی، دوبیتی و غزل توسط سید محمد حسین ابوترابی گردآوری شده است. در دیباچه این مجموعه اهمیت والای سخن‌سرایی و کلام نورانی حضرت زهرا (س)، همچنین جایگاه آن حضرت در شعر پارسی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و اسناد، اشعار قدما و پیشتازان شعر فاطمی از جمله دعبل خزایی، کمیت زید اسدی، ناصرخسرو و عطار در رثای حضرت فاطمه (س) مورد اشاره قرار گرفته است.

چهارمین اثر از شاعران آئینی با عنوان: «نفس های ماندگار» از دیگر تولیدات در این زمینه است که با بهره مندی از اشعار ده‌ها شاعر قزوینی در مدح خاندان عصمت و طهارت گردآوری شده است.

اخبار مرتبط

«شهید نوید» به چاپ چهارم رسید

اهدای ۷۰۰جلد کتاب به کودکان محروم شرق کشور

توزیع ۵۰۰ جلد کتاب در میان خانواده های خاورانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha