سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح مروج مکتب فاطمی بودند

سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح مروج مکتب فاطمی بودند

به گزارش سراج24، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت مظلومانه حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت نام پرآوازه سردار سلیمانی که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: سردار سلیمانی مجاهد تحقق بخش آرمان‌های حضرت صدیقه کبری(س) و فرمانده عرصه‌های جنگ فرهنگی به معنای حقیقی کلمه بود.

وی افزود: همچنین آیت الله مصباح یزدی زحمات بسیاری را برای کشور و انقلاب و حفظ فقه شیعه کشید، لذا همه این بزرگان بر گردن ما حق دارند و‌ ضروری است که در این محافل همواره به این شخصیت‌ها توجه داشته باشیم تا حق آن‌ها ادا شود.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: شان و منزلت و مقام و گستره رسالت پیامبران در زمین و زمان یکسان نبوده است، خداوند در آیه ۶ سوره صف ما را به گوش کردن به صحبت‌های حضرت عیسی(س) فرا می‌خواند و می‌فرماید، «آنگاه که عیسى پسر مریم به بنى اسرائیل گفت: همانا من فرستاده خدا به سوى شما هستم و توراتى را که پیش از من بوده است، تصدیق مى‌‏کنم.» در واقع مخاطب این آیات بنی‌اسرائیل است، اما چون «جمیعا» مطرح نشده در واقع بنی‌اسرائیل آن عصر و زمان را خطاب قرار داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: مانند همین آیه را پیامبر ما می‌گوید که براساس آیه ۱۵۸ سوره اعراف خداوند به پیامبر (ص) می‌فرماید، «یا ایها الناس» در واقع تمام بشر را خطاب قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: خداوند در آیه ۴۲ سوره آل عمران به مادر حضرت عیسی(ع) می‌فرماید: «و (به یاد آور) هنگامى را که فرشتگان گفتند: اى مریم! همانا خداوند تو را برگزیده و پاک ساخته و بر زنان جهانیان برترى داده است»، لذا تو مطهری و بر تمام زنان عالم زنی برگزیده انتخاب کردم، تو بزرگ زنان عالم هستی.

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: از رسول خدا(ص) سوال می‌شود که حضرت فاطمه(س) سید نساءالعالمین است یا حضرت مریم؟ ایشان در پاسخ می‌فرمایند، هردو؛ اما با این تفاوت که مریم(س) سیده نساءالعالمین عصر و نسل خودش است، همانطور که فرزندش فرمود ای بنی اسرائیل لذا آن‌ها سیده و الگوی زن لازم دارند، اما فاطمه(س) سید نساءالعالمین من الاولین والاخرین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه سید نساءالعالمین اهل جنت در بهشت، حضرت فاطمه (س) است، عنوان کرد: نقشه خدا این است که قرآن باید جهانی دیده شده و برای تمام نسل‌ها تبیین شود، لذا این دین و نقشه می‌طلبد شخصیتی مثل آیت‌الله مصباح از سراسر عالم نخبگان را به تعمق بنشاند و آن‌ها را به عنوان مبلغ و مروج آیین زهرایی تربیت کند تا در همه جای عالم نیرو داشته باشد.

وی ابراز کرد: آیت‌الله مصباح طلبه‌های ایرانی را با زبان‌های مختلف تربیت کرد تا در تمام دنیا بتوانند مروج و تبلیغ کننده دین باشند، این عالم بزرگ همچنین محصولات علمی تالیف کرد تا پاسخگوی نیازهای امروز مردم دنیا باشد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: سردار سلیمانی تربیت یافته مکتب مادری همچون حضرت زهراست که از ایشان الگو گرفت تا برای حفظ ولایت و اسلام باید امنیت سوریه و یمن را تامین کرده و نقشه استعمار را خنثی کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: ما از مکتب فاطمی آموخته ایم که باید برای جهان اسلام برنامه داشته باشیم تا سوریه، فلسطین، لبنان و غزه همه یکپارچه شود و مقاومت اسلامی جان بگیرد برای اینکه آرمان‌های نبوی و قرآنی با نگاه جهانی به دین و صدور انقلاب تحقق پیدا کند.

وی با اشاره به مراسم تشییع شهید مدافع وطن، شهید اسداللهی، گفت: این شهید به دلیل حفظ امنیت مرزهای کشور به شهادت رسید که امروز تشییع و تدفین این سرباز وطن بسیار باشکوه برگزار شد و از خدای متعال می‌خواهیم که این شهید عزیز با سیدالشهدا محشور شود.

آیت‌الله عابدینی در پایان گفت: امیدوارم آه مظلومیت حضرت فاطمه زهرا(س) و عاشقان این بانوی بزرگ دامن کفر و استکبار را بگیرد و پرچم حضرت بقیه الله در جهان به اهتزاز درآید.

اخبار مرتبط

ثمره شهادت سردار سلیمانی و محسن فخری زاده بیداری اسلامی است

برای شهادت سردار سلیمانی از ۲ سال پیش رشده بود

مکتب شهید سلیمانی به نسل جوان انتقال داده شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha