کرونا جایزه ادبی شهید غنی‌پور را موقتا دوسالانه و مجازی کرد

کرونا جایزه ادبی شهید غنی‌پور را موقتا دوسالانه و مجازی کرد

به گزارش سراج24، محمد ناصری، دبیر جشنواره ادبی شهید حبیب غنی پور درباره برگزاری مراسم پایانی نوزدهمین دوره جشنواره که قرار بود در اسفند ۹۸ برپا شود، اما به دلیل کرونا به تعویق افتاد، همچنین برگزاری دوره بیستم اظهار داشت: با توجه به شرایط عمومی و بهداشتی جامعه و اینکه اعلام شد هرگونه تجمعی نباید برگزار شود، مراسم پایانی جشنواره ادبی شهید غنی پور در دوره نوزدهم به سال جاری موکول شد. از این رو هم دوره نوزدهم و هم بیستم در یک شب برگزار می‌شود.

ناصری با تاکید بر اینکه روز شهادت شهید حبیب غنی‌پور دهم اسفند ماه است، از این رو اختتامیه در نیمه اول اسفندماه برگزار می‌شود، توضیح داد: نکته مهم این است که مراسم پایانی دوره نوزدهم و بیستم در یک شب به شکل مجازی برگزار می‌شود. هنوز مکان برگزاری مشخص نیست اما حضور حداقلی برگزار کنندگان را خواهیم داشت.

جایزه شهید غنی‌پور از اقدامات ماندگار زنده‌یاد امیرحسین فردی است که هر ساله در سه بخش کودک، نوجوان و رمان بزرگسال برگزار می‌شود.

این جایزه در سال‌های گذشته تلاش داشته تا به صورت مستقل برگزار شود. اختتامیه این جایزه، هرساله در نیمه دوم اسفندماه، همزمان با سالروز شهادت شهید غنی‌پور در مسجد جوادالائمه (ع) برگزار می‌شود.

این گزارش می‌افزاید، سال گذشته قرار بود نوزدهمین دوره این جشنواره در اسفند و بعد در سال جاری برگزار شود اما کرونا تمام برنامه‌های برگزارکنندگان را لغو کرد تا همزمان دو مراسم در یک شب طی اسفندماه امسال برگزار و برترین‌ها معرفی شوند.

اخبار مرتبط

هیئات مذهبی حرم سید الشهداء هستند

نتوانستیم در توسعه‌ بیمه فعالان قرآنی خیلی موفق باشیم

ویدئو/ نماهنگ هوای شهر با موضوع عید غدیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha