آیا حضرت زهرا (س) شاهد ماجرای غدیر بود؟

آیا حضرت زهرا (س) شاهد ماجرای غدیر بود؟

به گزارش سراج24، بخشی از شبهات درباره زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها به ماجراهایی مربوط است که ریشه در واقعه غدیر دارد. می‌دانیم که واقعه غدیر، ماجرایی سرنوشت‌ساز برای امت اسلام بوده است. بنا بر شواهد تاریخی، حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسن و امام حسین علیهماالسلام هم در حجه الوداع حضور داشتند.

درواقع هنگامی که پیامبر صلی‌الله علیه و آله تصمیم گرفتند برای انجام فریضه حج سال آخر عمر شریفشان که به حجه الوداع مشهور شد حرکت کنند، همسران خویش، همچنین حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسن و امام حسین علیهماالسلام را همراه با خود بردند.

حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام از 6 ماه پیش از این، در مأموریت یمن که از سوی پیامبر صلی‌الله علیه و آله به ایشان سپرده شده بود به سر می‌بردند. پیامبر صلی‌الله علیه و آله پیشاپیش نامه‌ای به آن حضرت نوشتند و فرمودند: «من قصد انجام حج دارم. در مکه به ما ملحق شو».

حضرت علی علیه السلام با دریافت این دستور، از یمن به سوی مکه حرکت کردند و پیامبر نیز با بسیاری از اصحاب، همسران خویش، حضرت زهرا سلام‌الله علیها و حسنین علیهماالسلام از مدینه حرکت کردند.

در بیرون مکه حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام به حضور پیامبر صلی‌الله علیه و آله شرفیاب شدند و همراه آن حضرت، حج خود را به جا آوردند. بنابراین، حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسن و امام حسین علیهماالسلام هم در حجه الوداع و هم در واقعه بزرگ غدیر که اعلام ولایت حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام بود، حضور داشتند.

منابع:

  • اسرار آل محمد علیهم السلام
  • الخصال
  • الاحتجاج

اخبار مرتبط

اجرای طرح اطعام حضرتی در شهرهای مختلف کشور

چطور شد سریال امام رضا(ع) به فخیم‌زاده واگذار شد؟

نظر استاد فاطمی‌نیا در خصوص ولایت فقیه + ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha