برگزاری مراسم عزاداری روز شهادت حضرت فاطمه(س)به صورت عمومی در خیابان‌های آذربایجان‌غربی

برگزاری مراسم عزاداری روز شهادت حضرت فاطمه(س)به صورت عمومی در خیابان‌های آذربایجان‌غربی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در یکصدو سی و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه با همت و همکاری مردم و تلاش کادر نظام سلامت، وضعیت استان در خصوص کرونا زرد شده و در برخی شهرهای استان نیز آبی است، اظهار داشت: دشمنان نظام و اسلام پس از شکست بزرگ در موضوع شهادت سردار سلیمانی به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان با ساخت فیلم‌های مذهبی هستند و باید در تمام مراسمات مذهبی به مردم آگاهی‌های لازم برای جلوگیری از ایجاد هرگونه تفرقه از سوی ائمه جماعات شیعه و سنی ارائه شود.

وی ادامه داد: در این راستا مراسم عزاداری روز شهادت حضرت فاطمه(س) به صورت عمومی در سطح خیابان‌های شهرهای استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ایجاد شبکه ملی اطلاعات مطالبه مقام معظم رهبری است، بیان کرد: برای مدیریت فضای مجازی، به عنوان شورای فرهنگ عمومی این مطالبه را با جدیت از مسئولان کشوری خواهیم داشت.

قریشی با تاکید بر فعالیت بیشتر کمیته فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: باید اعتبارات فرهنگی به خوبی تزریق شود تا بتوان با کارکردهای فرهنگی، مدیریت فضای مجازی را به نحو احسن انجام داد.

وی عدم سواد رسانه ای مدیران را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در عصر حاضر با این تنوع فضای مجازی و گسترش رسانه‌های غیر رسمی، باید دوره‌های ویژه سواد رسانه‌ای برای همه مدیران برگزار شود تا در مدیریت‌های جهادی نیز موفقیت‌های بیشتری حاصل شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی آموزش‌های مجازی دانشجویان و دانش آموزان را نیز یکی از علل آسیب‌پذیری این اقشار از محیط مجازی عنوان کرد و افزود: هم خانواده‌ها باید کنترل بیشتری داشته باشند و هم برنامه‌های آگاه سازی برای جلوگیری از آثار سوء فضای مجازی توسط دستگاه‌های فرهنگی برای مدیریت این فضا پیاده‌سازی شوند.

قریشی از رسانه‌های استان خواست علاوه بر نقد و انتقادهای همیشگی خود از مدیران، در زمینه فرهنگ‌سازی موضوعات مختلف نیز فعالیت بیشتری داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی باید مورد توجه قرار گیرند، گفت: متاسفانه تاکنون در این زمینه ضعیف عمل شده است.

حجت الاسلام ناصر خدایاری با تاکید بر جلوگیری از آسیب‌زایی فضای مجازی اظهار داشت: فرماندهی فضای مجازی باید با تشکیل کارگروه‌هایی متشکل از افراد متخصص در هر ارگان و نهاد انجام شود تا آسیب‌های این فضا بر جامعه و افراد به کمترین سطح ممکن برسد.

اخبار مرتبط

پیشتازی در آغاز قیام مسلحانه علیه شاه از افتخارات مهم مردم ارومیه است

اهداف بلند انقلاب باید زنده نگه داشته شود

مبانی اسلام و انقلاب را باید با محبت و تکریم انتشار دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha