سامانه جامع آموزشی عالم آل‌ محمد(ع) با حضور تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد

سامانه جامع آموزشی عالم آل‌ محمد(ع) با حضور تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد

به گزارش سراج24 به نفل از آستان ‌نیوز، صبح روز گذشته طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، محمد حسین استادآقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی و حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، که در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، از سامانه جامع آموزشی تعاملی «عالم آل‌ محمد(ع)» رونمایی شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم به جایگاه رفیع هدایت انسان‌ها از گمراهی در فرهنگ اسلامی اشاره و ابراز کرد: استفاده از استعداد، ذوق، خلاقیت، ابتکار و نیروی جوانی در راستای نشر معارف اسلامی توفیق و نعمتی الهی است که مؤسسه جوانان آستان قدس وظیفه انجام چنین امر مهمی را دارد.
وی با اشاره به تهاجم گسترده فرهنگی دشمن با استفاده از ابزار نوین، فعالیت در مسیر تربیت نسل جوان را یکی از ضروریات امروز جامعه دانست و عنوان کرد: با توسعه امکانات و ابزار ارتباطی دیگر هیچ مرزی وجود ندارد، این موضوع می‌تواند یک تهدید یا با عملکرد صحیح فرصتی برای نشر معارف حقه اسلام باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی تصریح کرد: آستان قدس وظیفه خود می‌داند به میزان توان و امکانات در حوزه نشر معارف اسلامی و بالا بردن معرفت و آشنایی جوانان با اسلام به‌عنوان دین سعادت‌بخش و حیات آفرین، تلاش کند.
وی نشر و تعمیق معارف اسلامی و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) را یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های آستان قدس معرفی و به جوانان فعال فرهنگی توصیه کرد که از تمام ابزارها از جمله فرصتی که ابزارهای نوین در اختیار بشر قرار داده‌ است در جهت تربیت نسل جوان و توسعه اخلاق و آموزه‌های اسلامی استفاده کنند.


مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی نیز در این در مراسم امید، انرژی و ابتکار را سه خصلت موسسه جوانان آستان قدس رضوی عنوان کرد.
محمدحسین استادآقا تلاش برای کادرسازی و تربیت نیروی مؤمن و انقلابی برای تحقق اهداف آستان مقدس رضوی را از جمله مهمترین رویکردهای پیش روی مؤسسه جوانان برشمرد و با اشاره به فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب افزود: معظم‌له سه شاخصه جوانی را امید، انرژی و ابتکار معرفی کرده‌اند و این مؤسسه واجد این سه خصلت است که با وجود فراز و نشیب‌های فراوان با امید به پیش می‌رود.
مجتبی مختاری مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی نیز در این مراسم طی سخنانی، به اهمیت کار فاخر و متناسب با شأن و معارف اهل بیت(ع) در این مؤسسه منتسب به حضرت رضا(ع) برای نسل جوان تاکید کرد و افزود: برای رسیدن به این هدف متعالی، فرایند کادرسازی و تربیت فعالان فرهنگی برای نقش‌آفرینی افراد در حوزه انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به جامعه در دستور کار قرار گرفت.
وی تاکید کرد: نگاه ما در کادر سازی، بر روی توجه به ساحت وجودی انسان‌ها، تقویت مبانی معرفتی و استحکام شخصیت درونی آنها متمرکز بوده است لذا تربیت انسان‌های قوی و عمیق که توان بر دوش کشیدن بار انقلاب را در طوفان‌ها و فتنه‌های پیش رو داشته باشند در دستور کار این موسسه است تا ثمره انقلاب به ظهور و انقلاب مهدوی متصل شود.
سامانه آموزشی عالم آل محمد در چهار سطح و برای چهار گروه مخاطب مختلف طراحی و برنامه‎ریزی شده که در ساحت تربیت استاد عقاید اسلامی با نام برهان؛ طلاب، دانشجویان علوم و معارف و اساتید تربیتی به عنوان گروه‌های مرجع با ثبت‌نام و طی مراحل آموزشی و شرکت در آزمون‎های تستی و شفاهی؛ گواهینامه حضور در دوره را دریافت خواهند کرد.
از جذابیت‌ها و مزایای این سامانه می‎توان به جامعیت مخاطب، محتوا و استادان، ‌استفاده هم‌زمان بستر سایت و اپلیکیشن اندروید، طراحی مرحله ‌به‌ مرحله و ایجاد فضای رقابتی بین شرکت‎کنندگان، پاسخ‌گویی مداوم به پرسش‌های فنی و رفع ایرادها در بخش گفت‌وگو با ادمین و هم‌چنین، پاسخ‌گویی محتوایی در کنار تدریس‌ها به صورت نیمه‌آنلاین اشاره کرد.
جوانان و نوجوانان، به عنوان مخاطب هدف و مستقیم محتوای تولید شده، در دوره‌ای با نام «بی‌نهایت» با مبانی اعتقادی شیعی آشنا خواهند شد و پس از گذراندن مراحل به صورت نیمه‌آنلاین و پاسخ به پرسش‌ها و شرکت در مصاحبه انتهایی، به برگزیدگان آن‌ها جوایزی اهدا می‌شود.
گفتنی است؛ علاقه مندان می تواننند با مراجعه به آدرس Edu.javanan.org از خدمات سامانه جامع آموزشی عالم آل‌ محمد(ع) استفاده کنند.

اخبار مرتبط

روی خورشید هم مگر می‌شود سایه فکند؟

افق‌ آستان قدس رضوی تا سال ۱۴۱۰

تحریم‌ آستان قدس با شکست مواجه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha