۲۱۰ بیمار کرونایی با طرح شهید سلیمانی در فریدونکنار شناسایی شدند

 ۲۱۰ بیمار کرونایی با طرح شهید سلیمانی در فریدونکنار شناسایی شدند

به گزارش سراج24، سرهنگ محمد برمر شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان فریدونکنار با اشاره به تشکیل چهار تیم در طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: در این طرح دقت ویروس یابی و بیماریابی در کشور افزایش یافت که در شهرستان نیز ما با افزایش دقت در ویروس‌یابی و بیماریابی رسیدیم.

سرهنگ برمر با عنوان اینکه ۱۰ درصد جمعیت شهرستان در شناسایی خانه به خانه طرح شهید سلیمانی مشکوک به ابتلاء بودند، گفت: پس از رصد و شناسایی خانه به خانه تیم اول در طرح شهید سلیمانی ادامه این کار در اختیار تیم دوم که مسئولیت مراقبت را دارد، قرار گرفت.

فرمانده سپاه فریدونکنار ضمن اعلام اینکه ۲۱۰ نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی در فریدونکنار شناسایی شدند، تصریح کرد: در عرض یک ماه این تعداد شناسایی و به بیمارستان معرفی یا در خانه قرنطینه شدند.

وی در ادامه بیان کرد: پس از شناسایی و دوره درمان، تیم سوم که وظیفه حمایت از بیماران را برعهده دارند وارد عمل می‌شوند و به خانواده بیمار در بحث کمک معیشتی و گندزدایی منازل و محل کسب درآمد و اهدای بسته‌های بهداشتی بیماران ورود می‌کنند.

۴۲ بیمار کرونایی در بیمارستان فریدونکنار بستری هستند

دکتر باقری رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان فریدونکنار با صعودی خواندن مراجعه به بیمارستان گفت: ۴۲ نفر در حال حاضر بستری که حال ۶ نفر وخیم است و متأسفانه در شبانه روز گذشته ۲ نفر فوتی داشتیم.

وی با بیان اینکه تنها شش تخت خالی در بیمارستان وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به صعودی بودن مراجعات و اینکه شش تخت خالی باقی مانده است متأسفانه در حال تجهیز بخش پشتیبان در بیمارستان هستیم تا برای ارائه خدمات آمادگی لازم را داشته باشیم.

باقری با عنوان اینکه این ویروس برای افرادی که ضعف سیستم ایمنی دارند خطرناک است؛ گفت: همشهریان از دورهمی‌ها، مهمانی‌ها پرهیز کنند و به افرادی که ضعف ایمنی دارند هشدار می‌دهم چرا که این قشر بیشتر در محرز صدمات این بیماری قرار دارند.

باقری در این خصوص گفت: کلینیک تنفسی وظیفه شناسایی بیماران کرونایی را بر عهده دارد و افرادی که از طرف پزشک خانواده معرفی شده‌اند مورد آزمایش و تست قرار و افراد بیمار را شناسایی می‌کنند.

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: با جراح متخصص مغز و اعصاب رایزنی و ایشان برای حضور و خدمت در بیمارستان فریدونکنار اعلام آمادگی کردند.

اخبار مرتبط

هیئات مذهبی حرم سید الشهداء هستند

نتوانستیم در توسعه‌ بیمه فعالان قرآنی خیلی موفق باشیم

مراسم جشن عید غدیر خم در بمبئی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha