مطلبی که درمورد آیت الله مصباح یزدی گفتم، دقیق نبود

مطلبی که درمورد آیت الله مصباح یزدی گفتم، دقیق نبود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خصوص سخنان اخیر خود که درباره تغسیل مرحوم آیت الله مصباح یزدی بیان کرده بود، عذرخواهی کرد و اظهار داشت: در آن مصاحبه که در رسانه‌های منتشر شد نکته‌ای عرض کردم که به خاطر آن از روح بلند آیت الله مصباح یزدی عذر خواهی می‌کنم، اینکه چرا ما این همه کوتاه فکر می‌کردیم و کرامت آیت الله مصباح را چه می‌دیدیم، که سبب شد این فضا ایجاد شود و بعضی افراد غافل جسارت کرده و در موضع بدی قرار گیرند و به ساحت مقدس نماینده پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) احیاناً جسارتی کرده باشند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: بنده از این آقا، علامه، فقیه و ولی الله عذر خواهی می‌کنم، از خانواده ایشان طلب بخشش دارم، از مؤمنین که دلی با ما روضه خوان‌ها دارند و سالیان سال پای خطبه‌های ما بودند، با همه وجودم از آنان عذرخواهی می‌کنم که این روزها شاهد این طوفان‌ها هستند.

وی بیان داشت: اولاً بنده نباید کرامت آیت الله مصباح را با چنین مسأله‌ای بیان می‌کردم و ثانیاً مطلب خیلی دقیق نبود، زیرا نقل آن غسال آنقدر دقیق نبود. از اینکه بنده این نقل را بیان کردم از آیت الله مصباح شرمنده هستم، از خانواده ایشان شرمنده هستم، از شما مؤمنان که گاهی اوقات باعث می‌شویم زخم و زبان بشنوید شرمنده هستم، از محضر امام زمان (عج) و رسول الله (ص) عذر خواهی می‌کنم.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: بنده از بیان آن مطلب قصد و غرضی نداشتم، تنها چون علاقه شدیدی به آیت الله مصباح داشتم این نقل باور و بیان شد. بنده سالیان سال در رسانه حضور داشتم اما هرگز این نوع مسائل را که احیاناً برای جامعه مؤمن مزاحمتی ایجاد کند بیان نکردم. سالیان سال ما نوکر مردم هستیم و امروز از روح بلند آیت الله مصباح عذر خواهی می‌کنم و صریحاً اعلام می‌کنم که مطلب دقیقی نبود.

وی ادامه داد: کرامتی بالاتر از این کرامت‌ها کتاب‌ها، سخنرانی‌ها، عمل صالح و فرزندان صالح ایشان است. کرامت آیت الله مصباح یزدی این است که ایشان با اینکه علامه بود، فیلسوف بود، شهرت جهانی داشت اما در برابر نایب امام زمان (عج) خودش را یک سرباز کوچک می‌دید، ایثار، تواضع و ادب ایشان کرامت است، بنده اشتباه کردم که آن مساله را به عنوان کرامت نقل کردم در اصلش هم زیاد دقت نشد و شاید به آن کیفیت نبود.

اخبار مرتبط

ویژه نامه دانشجویی چهلمین روز درگذشت آیت الله مصباح یزدی منتشر شد

آمادگی سازمان تبلیغات برای نشر آثار آیت الله مصباح یزدی

دوره کشوری طرح ولایت برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha