آیت الله مصباح یزدی قهرمان مبارزه با شبیخون فکری و فرهنگی

آیت الله مصباح یزدی قهرمان مبارزه با شبیخون فکری و فرهنگی

آیت الله محسن اراکی سراج24 با اشاره به اینکه آیت الله مصباح یزدی از نوادر روزگار بودند و یکی از مشخصه‌های بارز ایشان جامعیت بود گفت: ایشان فقیهی ژرف‌اندیش و مسلط بر مباحث فقهی، فیلسوفی ژرف‌نگر و مسلط بر مبانی فلسفی خودی و آشنا با تفکرات جهان غرب و در عین حال عارف بالله، زاهدی خداشناس و پرهیزکار بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شجاعت و بصیرت آیت الله مصباح یزدی با تفکرات رهبری و دفاع تمام قد ایشان از مبانی انقلاب و فکر اسلامی گفت: جامعیت ایشان باعث برانگیختن غیظ و نفرت کفار و دشمنان شد که این موضوع نشانه حرکت در خط مستقیم و اثرگذاری ایشان در این مسیر است.

وی با اشاره به کینه ورزی جریان‌های انحرافی داخل کشور و رسانه‌های استکباری خارجی نسبت به علامه مصباح یزدی گفت: صلابت، استقامت و شجاعت ایشان نقشه‌های استکبار را به هم ریخت و همین باعث برانگیختن خشم آنان است.

آیت الله اراکی با اشاره به هجوم فکری گسترده استکبار علیه ملت بیان کرد: بنا داشتند قشر جوان و روشنفکر و حتی روحانی ما را با القا شبهات، تحریف در اندیشه اسلامی در یک سو و با افکار وارداتی ضد دینی، سکولاریستی و لیبرالیستی از سوی دیگر از انقلاب جدا کنند و مبانی فکری انقلاب را متزلزل کنند.

وی با اشاره به سیل شبیخون فرهنگی و افکار وارداتی دهه هفتاد در دانشگاه‌ها، رسانه‌ها و مجلات گفت: آن قهرمان میدانی که در برابر تهاجم فکری ایستادگی کرد و جبهه فکری مستحکمی را در دهه ۷۰ و ادامه آن در دهه ۸۰ فرماندهی کرد وجود مبارک آیت الله مصباح (ره) بودند.

اخبار مرتبط

ویژه نامه دانشجویی چهلمین روز درگذشت آیت الله مصباح یزدی منتشر شد

آمادگی سازمان تبلیغات برای نشر آثار آیت الله مصباح یزدی

رسانه‌ها دنبال امیدآفرینی باشند

0 نظر

ارسال نظر

capcha