سردار سلیمانی بر اطاعت محض از ولایت فقیه تاکید داشت

سردار سلیمانی بر اطاعت محض از ولایت فقیه تاکید داشت

به گزارش سراج24، سردار مهدی ایرانمنش شامگاه دوشنبه در مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در گلزار شهدای رشت با بیان اینکه شهید کسی است که مرگ را خودش انتخاب می‌کند، بیان کرد: شهید با شهادت خود روحیه معنویت به جامعه می‌دهد و بالاترین مقام شهادت، جهاد در راه خدا است.

مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه مزد شهید مجاهد در راه خدا بالاترین است، افزود: معنویتی که واقعه عاشورا و شهادت امام حسین به جامعه داد هر ساله پرشورتر از سال قبل برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شهید بالاترین سرمایه خود را در راه خدا می‌دهد، عنوان کرد: خدا به مقام شهید شفاعت می‌دهد و در مقام شهدا نیز درجاتی وجود دارد همانند مقام حضرت عباس که تمام شهدا به آن غبطه می‌خورند.

سردار ایرانمنش با بیان اینکه شهید سلیمانی یک انسان کامل بود که به مرحله کمال در عرفان رسید، گفت: شرط اول رسیدن به کمال، تهذیب نفس است و شهید سلیمانی با عمل خود در میدان و جهاد بیش از ۴۰ سال و سختی‌هایی که در دوران انقلاب کشید، به این درجه رسید.

وی با اشاره به رونمایی از کتاب زندگینامه شهید سلیمانی، اضافه کرد: سردار سلیمانی در این کتاب به چگونگی آشنایی خود با انقلاب و سختی‌هایی که در این راه کشیده است اشاره می‌کند.

مجاهدت رمز محبوبیت سردار سلیمانی بود

مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه علت محبوبیت سردار سلیمانی این است که همه عمر خود را در مجاهدت و هجرت گذراند، ادامه داد: پس از دفاع مقدس به مسئله ناامنی شهرها ورود کرد و در تذهیب نفس، شب زنده داری، عبادت و ارادت به ائمه خصوصاً حضرت زهرا بی نظیر بود.

سردار ایرانمنش با تاکید بر اینکه یکی از مروجان فاطمیه در کرمان سردار سلیمانی بود، تصریح کرد: منزل ایشان اکنون وقف روضه فاطمیه است و ایشان تاکید داشت که سخنران و مداح این مراسم باید پیرو ولایت فقیه و اطاعت محض از مقام معظم رهبری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی از ریا به دور بود، اظهار کرد: سردار سلیمانی هم اکنون کاملاً شناخته نشده و آیندگان ایشان را خواهند شناخت زیرا بسیاری از اقدامات ایشان را نمی‌توان بیان کرد و برای آیندگان روشن می‌شود.

مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه سردار در زمان امام (ره) و در زمان مقام معظم رهبری همواره تاکید بر اطاعت محض از فرمایشات ولی فقیه داشت افزود: ایشان رهبری را فصل الخطاب نظام می‌دانست و این به معنای سرباز ولایت بودن است.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی دائم الذکر بود و شب زنده داری می‌کرد، عنوان کرد: شئونات عاقبت بخیری در اطاعت از یک حکیم بزرگ است و سردار سلیمانی در جایی نوشته بود که همواره مطیع و سرباز ولایت باشید.

سردار ایرانمنش با اشاره به اطلاع این شهید بزرگوار از زمان شهادت خود، تصریح کرد: ایشان دو ساعت قبل از شهادت در نوشته‌ای بیان داشت که خدایا مرا پاکیزه بپذیر.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی بر حفظ نظام تاکید داشت، خاطرنشان کرد: حفظ نظام از نماز نیز واجب‌تر است و دشمن در کمین است لذا باید مراقب بود.

شهید سلیمانی به هیچ خط و جناحی وابسته نبود

مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه سردار سلیمانی به هیچ خط و جناحی وابسته نبود و از این سیاسی بازی‌ها رنج می‌کشید، گفت: اگر همه هم و غم سیاسی ما در یک سو باشد هیچ مشکل اقتصادی در کشور نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بسیاری از افکار سیاسی افراد در جهت تخریب و نابودی طرف مقابل است اظهار کرد: سردار سلیمانی دوست داشت که همه افکار سیاسی متحدی داشته باشند.

سردار ایرانمنش ضمن تأیید روایت سردار جعفری مبنی بر نوشتن نامه به خاتمی رئیس جمهور اسبق کشور، توسط سردار سلیمانی، افزود: سردار محافظه کار نبود و هیچ گونه تهمت سیاسی به ایشان نمی‌چسبد و وی در جواب نامه رئیس جمهور شدن خود گفت که یک سرباز ساده است.

مسئول دفتر فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به نظر سردار سلیمانی در موضوعات هسته‌ای، بیان کرد: ایشان معتقد بود اگر تمام پیچ‌های هسته‌ای را باز کنیم باز هم دشمن دست از ما نمی‌کشد لذا باید هوشیار بود زیرا موضوع هسته‌ای بهانه است.

اخبار مرتبط

شهید سلیمانی برای دفاع از انقلاب در تمامی صحنه‌های سخت‌ حاضر می‌شد

حضور سردار قاآنی در نجف + تصاویر

روایتی از زندگی جوان دهه هفتادی که با حاج قاسم آسمانی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha