«آیت الله میبدی» عمر خود را صرف علم آموزی کرد

«آیت الله میبدی» عمر خود را صرف علم آموزی کرد

به گزارش سراج24، آیت الله سیدحسین میبدی ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری گرگان اظهارکرد: آیت الله محمدرضا میبدی شخصیت عقلایی داشت و توصیه وی آن بود که امور به صورت عقلانی اجرا شود.

وی با بیان اینکه مبانی عقلی برای زندگی دنیا و مبانی اخلاقی برای زندگی آخرت لازم است، گفت: ایشان از بدو تولد زندگی پر فراز و نشیبی را آغاز کرد و در سن ۱۰ سالگی پدر خود را از دست دادند.

میبدی افزود: پدرم در کنار احساس مسئولیت برای تأمین معاش و مایحتاج خانواده، به رشد و تعالی و تحصیل علم پرداخت و برای تحصیل هزینه سنگینی را پرداخت کرد.

وی گفت که آیت الله میبدی از تمام وجود برای علم هزینه صرف کرد و از یزد تا قم را برای کسب علم پیاده رفت و با تمام قوا به درس پرداخت.

میبدی بیان کرد: در حکومتی که برنامه‌اش محدود کردن امور دینی بود شرایط سختی برای طلاب وجود داشت و در این زمان آیت الله میبدی پرتلاش در عرصه علم ظاهر شد.

فرزند آیت الله سیدمحمدرضا میبدی گفت: سپس ایشان به همدان و کرمانشاه رفت و از محضر علمای بزرگ بهره گرفت و بعد در عراق به درس و تحقیق پرداخت.

وی اضافه کرد: دانشمندان هسته ای کشور نمونه ای از تلاش بی وقفه علم آموزی هستند و قرار نیست که تلاش در یک بُعد یا دو بعد منحصر شود باید تمام قابلیت ها به فعلیت درآید.

میبدی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های کشور، ابر قدرت علمی شدن راه دوری نیست و از لحاظ استعداد کشور غنی هستیم.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha